گروه رسانه‌ای «لرستان»

معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان اعلام کرد: کاهش 10 درصدی رعایت پروتکل‌ها در لرستان/ خطر موج چهارم کرونا استان را تهدید می‌کند

ایسنا/لرستان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ابتدای نوروز امسال نسبت به اسفندماه گذشته، توسط مردم ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

دکتر مریم کوشکی امروز هفتم فروردین در جمع خبرنگاران با اشاره به کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌عنوان یکی از عوامل تغییر رنگ‌بندی شهرستان‌های استان، عنوان کرد: ورود مسافرین نوروزی از سایر شهرستان‌ها به‌ویژه افراد بومی شاغل در سایر شهرستان‌ها یکی از دلایل اصلی پایین آمدن میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان بوده است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: متأسفانه برخی از افراد بومی شاغل در سایر استان‌ها در محل اقامت خود پروتکل‌ها را رعایت نکرده و این اقدام را در تعطیلات نوروز با خود به استان آورده‌اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان تغییر رنگ برخی شهرستان‌های استان را یک هشدار جدی قلمداد کرد و گفت: با روندی که مشاهده می‌شود موج چهارم کرونا به‌شدت استان را تهدید می‌کند.

کوشکی در ادامه به برنامه‌های نظارتی در ۱۰ روز ابتدای طرح سلامت نوروزی اشاره و عنوان کرد: تاکنون ۸۹۲۴ مورد بازرسی بهداشتی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی سراسر استان توسط تیم‌های بازرسی بهداشت محیط انجام شده است.

وی ادامه داد: در این راستا ۴۲ مورد از مراکز متخلف پلمب و ۲۹۴ نفر به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

معاون بهداشت دانشگاه اظهار کرد: در ۱۰ روز نخست طرح سلامت نوروزی تعداد ۹۱ مورد نمونه‌برداری مواد غذایی و ۳۶۱ مورد نمونه‌برداری آب آشامیدنی انجام شده است.

کوشکی گفت: تعداد موارد سنجش با استفاده از تجهیزات پرتابل بازرسی ۴۵۴۰ مورد و ۴۱۲۲ مورد کلرسنجی آب آشامیدنی نیز در این مدت انجام شده است.

طبق آخرین آمار اعلام شده در هفتم فروردین‌ماه ۱۴۰۰ وضعیت رنگ‌بندی کرونای شهرستان بروجرد از نارنجی به قرمز و شهرستان‌های خرم‌آباد، ازنا و الیگودرز از زرد به نارنجی تبدیل شدند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر