گروه رسانه‌ای «لرستان»

اجرای طرح «آرامش بهاری» در ۱۳ بقعه متبرکه لرستان

ایسنا/لرستان مدیرکل اوقاف لرستان از اجرای طرح «آرامش بهاری» در ۱۳ بقعه متبرکه استان خبر داد و گفت: ۲۰ مبلغ بومی به صورت حضوری در خیمه‌های معرفت بقاع متبرکه فعالیت دارند.

حجت‌الاسلام سیدمحمد طباطبایی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برگزاری طرح «آرامش بهاری» اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه همه‌ ساله در ایام عید و لحظه تحویل سال ‌نو برنامه‌های فرهنگی و مذهبی مناسبی در سطح امامزادگان و بقاع متبرکه اجرا می‌کند.

وی با بیان اینکه طرح آرامش بهاری برای سال‌های متوالی در سطح امامزادگان و بقاع متبرکه لرستان اجرا می‌شود، افزود: مسجدهای بین‌راهی و بقعه متبرکه و آستان مقدس امامزادگان لرستان در قالب طرح نوروزی آرامش بهاری در ایام نوروز ۱۴۰۰ میزبان شهروندان هستند.

طباطبایی با بیان اینکه باید برای همه آحاد جامعه ظرفیت بهره‌گیری از فضای معنوی بقاع متبرکه را ایجاد کنیم، اضافه کرد: برپایی خیمه‌های معرفت، کودک و نوجوان، مشاوره و عفاف و حجاب، برگزاری ویژه برنامه‌های فرهنگی و قرآنی و مناسبتی، نصب تابلوهای نمایشگاهی از جمله برنامه‌های طرح آرامش بهاری امسال است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان با بیان اینکه طرح آرامش بهاری از ۲۸ اسفندماه سال گذشته آغاز و تا ۱۳ فروردین‌ماه در بقاع متبرکه ادامه دارد، افزود: در سال گذشته به‌ دلیل شیوع بیماری کرونا و تعطیلی بقاع متبرکه این طرح وارد فاز خدمت‌رسانی به مردم در قالب برپایی ایستگاه‌های سلامت شد و امسال با بهبود شرایط و رعایت تمامی دستورهای بهداشتی از جمله فاصله‌گذاری اجتماعی، برنامه‌های آرامش بهاری برگزار می‌شود.

وی گفت: این طرح به طور ویژه در ۱۳ بقعه استان لرستان در حال اجرا است و ۲۰ مبلغ بومی به صورت حضوری در خیمه‌های معرفت بقاع متبرکه فعالیت دارند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر