گروه رسانه‌ای «لرستان»

رئیس سازمان صمت لرستان: میزان تولید مرغ گرم متناسب با نیاز بازار نیست/ برخورد با یک کشتارگاه متخلف

ایسنا/لرستان رئیس سازمان صمت لرستان از برخورد با یک واحد کشتارگاه مرغ که تعهدات خود را انجام نداده و از تحویل ۱۰ تن مرغ گرم مصرفی سرپیچی کرده بود، خبر داد.

بهزاد منصوری پنجم فروردین اظهار کرد: بعد از چهار روز تعطیلی کشتارگاه‌های مرغ لرستان، طی جلسه‌ای  که با سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد میزان واقعی گوشت مورد نیاز استان با توجه به شرایط روز  مشخص شده است.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد مرغ مورد نیاز توسط سازمان جهاد کشاورزی در اختیار نمایندگان سازمان صمت قرار گیرد تا از کشتارگاه‌ پلمپ و در سطح عمده‌فروش و خرده‌فروش عرضه شود.

منصوری گفت: متاسفانه در حال حاضر میزان تولید مرغ گرم متناسب با نیاز بازار نیست اما امیدوار هستیم که سازمان جهاد کشاورزی بتواند مرغ مورد نیاز بازار را به صورت عاجل تامین کند و متعاقب آن بر اساس برنامه‌ریزی‌هایی که توسط سازمان صمت تدوین شده توزیع را در شبکه‌های مویرگی بازار به بهترین شکل ممکن انجام دهیم.

رئیس سازمان صمت لرستان افزود: بر اساس توافقی که با سازمان جهاد کشاورزی صورت گرفت مقرر شد مرغ گرم مورد نیاز بازار تامین شود. به عنوان مثال برنامه‌ریزی شده بود که ۵۵ تن برای شهرستان خرم‌آباد تامین شود ولی در عمل ۲۴ تن تهیه شد.

وی اضافه کرد: البته طی بررسی‌های صورت‌گرفته وضعیت در حال بهبود است چراکه هم از ظرفیت مرغ‌داری‌های خرم‌آباد هم از سایر شهرستان‌ها کمک گرفته خواهد شد.

منصوری گفت: امید است در روزهای آینده میزان مرغ نیاز همه شهرستان‌های استان تامین شود تا با نظارت و توزیع مویرگی به بهترین شکل ممکن به دست مصرف‌کننده واقعی برسد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان در خصوص نظارت و بازرسی از واحدهای توزیع مرغ اظهار کرد: هدف از تمرکز در توزیع مرغ با توجه به محدودیت نیرو، نظارت بیشتر و دقیق‌تر بر عرضه بوده، شاید شاهد ایجاد صف بوده‌ایم اما این تمرکز در توزیع باعث شده مرغ حتی‌الامکان به دست مصرف‌کننده واقعی برسد.

وی ادامه داد: برنامه کاری ما بر این اساس است که در صورت تامین مرغ مورد نیاز  در ۹۰ نقطه توزیع گوشت مرغ گرم صورت گیرد.

منصوری یادآور شد: در روزهای گذشته با یک واحد کشتارگاه مرغ که عملاً  تعهدات خود را انجام نداده و از تحویل ۱۰ تن مرغ گرم مصرفی سرپیچی کرده بود برخورد لازم صورت گرفت و پس از اجبار به تحویل مرغ مراحل تشکیل پرونده تخلفاتی کشتارگاه موردنظر در حال انجام است.

رئیس سازمان صمت لرستان تاکید کرد: توصیه ما به کشتارگاه‌ها و عاملین توزیع  این است که مرغ تحویلی اصلاً جنبه شخصی و کشتارگاهی نداشته و به صورت امانت در اختیار شما گذاشته شده و در صورت احراز تخلف در سطوح کشتارگاه‌ها، عمده‌فروش و خرده‌فروش بدون اغماض برخورد قانونی به عمل می‌آید.

وی در پایان از همه مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از امتناع و اختفاء، عرضه خارج از شبکه خصوصاً کالاهای اساسی از جمله مرغ همچنین  گرانفروشی و عدم درج قیمت و… مراتب را با شماره تلفن ۱۲۴ سازمان صمت لرستان در میان بگذارند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر