گروه رسانه‌ای «لرستان»

امام‌جمعه خرم‌آباد: موانع تولید در لرستان برطرف شود/ ایثارگری جوانان در تحقق اهداف انقلاب چشمگیر است

ایسنا/لرستان نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد خواستار رفع موانع تولید برای رشد اقتصادی و رونق کسب‌وکار در استان شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه‌های نماز جمعه خرم‌آباد ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه اظهار کرد: مقام معظم رهبری از سال ۹۵ تاکنون شعار سال را با محور اقتصاد نام‌گذاری کرده‌ و از سال ۶۷ ایشان در ابتدای سال موارد مهمی را در اول هر سال بیان می‌کردند.

وی افزود: طی ۲۳ سال گذشته ۱۲ سال را صرفاً به نام اقتصاد، ۹ سال را به مباحث دینی، فرهنگی و اجتماعی و ۲ سال را تحت عنوان‌های مشترک اقتصادی، سیاسی و فرهنگی نام‌گذاری کردند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان همواره اقتصاد کشور را مورد هدف قرار داده‌اند، بیان کرد: هدف دشمنان تخریب اقتصاد و هدف مقام معظم رهبری، ملت و مسئولان سازندگی در اقتصاد است.

امام‌جمعه خرم‌آباد ادامه داد: پس از جنگ تحمیلی چهار دولت بر سر کار آمدند و هر دولت به مدت هشت سال خدمت کردند که درزمینهٔ کارهای زیرساختی و سازندگی اقدامات بسیار خوبی انجام و ۶ برنامه پنج‌ساله تنظیم و اجرا شد و در این مدت خوشبختانه کشور ازلحاظ علمی رشد و شتاب بسیار خوبی داشته است.

حجت‌الاسلام‌ شاهرخی اضافه کرد: در چهار دولتی که پس از هشت سال دفاع مقدس بر سر کار آمدند مشکلات اساسی وجود داشت و توفیق موردنیاز به دلیل مشکلاتی همچون تحریم‌ها و ضعف‌های مدیریتی کشور بر معیشت مردم حاصل نشد.

وی یادآور شد: منصوب نماینده ولی‌فقیه در استان، ائمه جمعه و جماعات، فرهیختگان، فرهنگیان، دانشگاهیان و جوانان انقلابی استان لرستان با رعایت و مبتنی بر اصول اخلاقی به‌طور مستمر پیگیر مطالبات مردمی هستند.

شاهرخی اضافه کرد: مقام معظم رهبری با توجه به اطلاعات کاملی که از طرف مردم، نمایندگان، مجامع رسمی، اشراف بر مسائل کشور، آگاهی کامل از شرایط داخلی و بین‌المللی و همچنین اطلاع از مشکلات کشور توجه دولت و ملت را به موضوعات تحت عنوان شعار سال جلب می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان افزود: اقدامات بنیادی دولت‌های قبلی غیرقابل‌انکار است و در حوزه‌های مختلف اقدامات خوبی صورت گرفته اما باید به برطرف کردن موانع هم توجه کرد و حمایت لازم صورت گیرد.

شاهرخی گفت: تأکید مقام معظم رهبری بر مانع زدایی و حمایت از تولید نشان می‌دهد که اقدامات در معیشت مردم مؤثر نبوده و باید با دقت کارشناسی و موانع بر سر راه تولید برطرف شود و حمایت‌ها باید برای رشد اقتصادی صورت گیرد.

وی اضافه کرد: در لرستان طرح‌های نیمه‌تمام ملی و استانی، بیکاری، تورم، عدم رونق کسب‌وکار وجود دارد و باید با کار مضاعف و علمی موانع برطرف شود و معیشت مردم توجه قرار گیرد همچنین اصحاب رسانه باید مطالبات استان را بر پایه اخلاق‌مداری و به دور از پرخاشگری دنبال کنند.

امام‌جمعه خرم‌آباد در فراز دیگر از خطبه‌های خود با اشاره به تولد حضرت علی‌اکبر (ع) گفت: ایشان جوانی ولایتمدار، آگاه، با بینش سیاسی بوده و الگویی مناسب و ارزشمند برای جوانان ایران اسلامی است و ابن قشر در دوران طاغوت و جنگ تحمیلی با این روحیه مبارزه کردند و اکنون در عرصه‌های مختلف حضور دارند.

حجت‌الاسلام‌ شاهرخی بیان کرد: جوانان محور حرکت بوده و در هر زمینه‌ها پیش‌تر هستند، جنگ تحمیلی نشان داد ایثارگری جوانان در راستای تحقق اهداف انقلاب چشمگیر بوده است.

وی ادامه داد: یاران امام زمان (عج) جوانان هستند و مردم در زمان غیبت شناخت آموزه‌های دینی، امام شناسی، تهذیب نفس و خودسازی، دوری از آلودگی‌ها، آماده‌سازی جامعه برای تشکیل حکومت امام عصر را باید مدنظر قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: این ویروس در استان در حال شیوع است و سه شهرستان لرستان وضعیت نارنجی دارند و باید بیشتر از گذشته نکات بهداشتی را رعایت کرد و به تصمیمات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا احترام گذاشت.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر