گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیر مخابرات منطقه لرستان خبر داد: عدم استقبال مردم از خطوط تلفن ثابت

ایسنا/لرستان مدیر مخابرات منطقه لرستان گفت: ضریب نفوذ تلفن ثابت در کشور ۳۷ درصد، در استان ۲۷.۷ درصد و در شهرستان کوهدشت ۱۶.۶ درصد است که این نشان می‌دهد مردم نیز اقبال زیادی به تلفن ثابت ندارند و این موضوع ما را برای سرمایه‌گذاری در این بخش با مشکل روبرو می‌کند.

نبی‌اله شمسی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در حوزه تلفن ثابت شهرستان کوهدشت برنامه‌ریزی‌های شهرک‌های تازه احداث نادی و تازه‌آباد انجام شده و کل کار طراحی به اتمام رسیده و سعی می‌کنیم در ابتدای سال آینده این امر را به اتمام برسانیم.

وی ادامه داد: در بحث تأسیسات مخابراتی متأسفانه سرقت‌های متعددی صورت می‌گیرد که ما را خیلی اذیت کرده است، مخصوصاً در حوزه کابل‌های هوایی که روستاییان را با مشکلات جدی روبرو کرده است.

شمسی‌فر با اشاره به این‌که سرقت‌های مکرر باعث شده ما نتوانیم خطوط تلفن ثابت روستاهای کوهدشت را به طور کامل تمام کنیم، عنوان کرد: بودجه سرمایه‌ای ما در حوزه استان محدود است و براساس مصوبه سازمان تنظیم مقررات اپراتوری که در روستایی سیگنال‌رسانی داشته باشد، جدای از تکنولوژی، تکلیف بر او تمام است.

مدیر مخابرات منطقه لرستان با اشاره به این‌که مردم مطالبه تلفن ثابت دارند و شرکت مخابرات می‌گوید با BTS مشکل را حل کنید، بیان کرد: اگر به صورت هوایی انجام دهیم آب در آسیاب دزدها ریخته‌ایم، پس باید به صورت زمینی انجام شود که تا کنون دو روستا انجام شده است.

وی افزود: برنامه ما این است که اگر دهیاری‌ها در حفری به ما کمک کرده و مشکل معارضین محلی را حل کنند، ما کابل زمینی را فراهم کرده و به صورت اساسی یک بار برای همیشه این مشکل را حل می‌کنیم که اگر بخواهیم از بودجه خودمان استفاده کنیم، نهایتاً بتوانیم مشکل دو یا سه روستا را حل کنیم.

شمسی‌فر عنوان کرد: هزینه نگهداری از هر خط جدا از کابل و فیبر نوری و نیروی انسانی و … عملاً ۷۵۰۰ تومان یعنی به تلفن ثابت به‌عنوان منبع درآمد نمی‌توان نگاه کرد، اصلاً توجیه اقتصادی در این زمینه به ویژه در استان نداریم.

مدیر مخابرات منطقه لرستان تصریح کرد: ضریب نفوذ تلفن ثابت در کشور ۳۷ درصد، در استان ۲۷.۷ درصد و در شهرستان کوهدشت ۱۶.۶ درصد است که این نشان می‌دهد مردم نیز اقبال زیادی به تلفن ثابت ندارند و این موضوع ما را برای سرمایه‌گذاری در این بخش با مشکل روبرو می‌کند.

وی افزود: مجموعه مخابرات ایران در حوزه تلفن ثابت به بازنگری تعرفه نیاز دارد چراکه تقریباً ۱۵ سال است که تعرفه تلفن ثابت هیچ تغییری نکرده است.

شمسی‌فر بیان کرد: اگر بخواهیم برای هجوم فرهنگ غربی مصداقی بیاوریم بستر آن همین فضای مجازی است، اگر ما نتوانیم در این حوزه محتوا ایجاد و فضاسازی کنیم، جوانان و مردم سراغ محتواهای دیگر می‌روند که نیازمند سرمایه‌گذاری است.

مدیر مخابرات منطقه لرستان عنوان کرد: مخابرات ایران یک بنگاه نیمه‌خصوصی اما یک اپراتور ملی است، در همه دنیا و کشورها اینگونه بوده وقتی یک اپراتور ملی دچار مشکل می‌شود مجموعه‌های دولت و مجالس کمک می‌کنند که آن‌را از شرایط بحران خارج کنند.

وی افزود: ایرانسل، همراه اول و رایتل از ما خدمت می‌گیرند بنابراین اگر توان ما تضعیف شود و نتواند هزینه‌های خود را تأمین کند کل اپراتورها با مشکل روبرو می‌شوند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر