گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان: قالی‌کوه و منطقه شادابکوه به منطقه حفاظت شده تبدیل شدند

ایسنا/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: مناطق شکار صید ممنوع قالی‌کوه و منطقه شادابکوه به منطقه حفاظت شده تبدیل شدند.

مهرداد فتحی بیرانوند درباره حفظ و نگهداری گونه‌های نادر در لرستان به ایسنا گفت: نگهداری گونه‌های جانوری تابع شرایط خاص علمی است.

وی اضافه کرد: باید مطالعات لازم در مورد گونه‌ها انجام شود و سپس اقدام به نگهداری از آنها صورت گیرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با بیان اینکه زمانی جنوب لرستان زیستگاه گوزن زرد بوده اما تاکنون مطالعات به نتیجه لازم که بتوانیم این گونه را پرورش و رها سازی کنیم نرسیده‌ایم، گفت: برنامه‌ای را برای نگهداری آهو در بخشی از شهرستان کوهدشت که قبلا زیستگاه این گونه بوده  را در دست اقدام داریم و چنانچه مطالعات آن نتیجه‌بخش باشد قطعا نگهداری و رها سازی آن اجرا خواهدشد.

وی عنوان کرد: محیط زیست لرستان برای حفاظت از سه گونه در معرض خطر انقراض مانند خرس قهوه‌ای، غاز پیشانی سفید کوچک و سمندر لرستانی با همکاری سازمان محیط زیست برنامه‌های حفاظتی در دست اقدام دارد.

فتحی بیرانوند ادامه داد: تعداد زیادی زیستگاه سمندر لرستانی در جنوب خرم‌آباد و شهرستان پلدختر وجود دارد که علاوه بر مطالعه بر این گونه،حفاظت آن را نیز در دستور کار قرار دادیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: امید می‌رود با ساخت پاسگاه و تشدید اقدامات حفاظتی بتوانیم این گونه نادر و اندمیک استان را احیا و ازخطر انقراض آن جلوگیری شود.

وی با بیانی اینکه مناطق شکار صید ممنوع قالی‌کوه و منطقه شادابکوه به منطقه حفاظت شده تبدیل شدند، خاطر نشان کرد: بالابردن سطح مناطق  نقش بسزایی در احیای گونه‌های در معرض خطر انقراض دارد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر