گروه رسانه‌ای «لرستان»

رئیس‌کل دادگستری لرستان: تبدیل وضعیت ایثارگران به رسمی و قطعی در حال انجام است

ایسنا/لرستان رئیس‌کل دادگستری لرستان گفت: تبدیل وضعیت ایثارگران به رسمی و قطعی در حال انجام است.

محمد رزم در آیین گرامیداشت مقام شامخ شهدا و تجلیل از فرزندان، برادران و خواهران شهدای دادگستری لرستان که امروز ۲۱ اسفندماه به همت معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی برگزار شد، اظهار کرد: سهمیه استخدامی برای ایثارگران مطابق قوانین برنامه‌های پنج‌ساله توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در این مجموعه به‌طور کامل تخصیص پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین تبدیل وضعیت تمام ایثارگران مشمول ماده ۲۱ قانون جامع خدمات ایثارگران به رسمی و قطعی در حال انجام است.

رئیس‌کل دادگستری لرستان با تأکید بر اولویت دادن به قشر ایثارگران در انتصابات و تغییر سمت و وضعیت‌ها، افزود: در مجموع از ۲۳ خانواده شهید و ایثارگر دادگستری استان طی سال جاری سرکشی و دیدار شد.

رزم واژه شهادت را از برترین و مقدس‌ترین واژه‌های فرهنگ اسلامی عنوان و تصریح کرد: شهید کسی است که جان خود را در راه خدا از دست می‌دهد و شهادت اوج کمال انسان است زمانی که هستی خود را نثار محبوب و معشوق خود می‌کند.

وی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را موجب بقای اسلام و نظام جمهوری اسلامی خواند و افزود: این مهم نیز برگرفته از فرهنگ عاشورا بوده، همچنان که دوران هشت‌ساله دفاع مقدس مشعلی پرفروغ برای نسل‌های آینده کشور است.

رئیس‌کل دادگستری لرستان اضافه کرد: بایستی با اتصال به مفهوم بزرگ و ماندگار شهادت، سعادت و پیروزی را برای جامعه به ارمغان آورد.

گفتنی است، در پایان این مراسم از کارکنان قضایی و اداری خانواده شهدا و ایثارگران شاغل در دادگستری استان تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر