گروه رسانه‌ای «لرستان»

شاهین احمدی کارمند شهرداری خرم‌آباد تبرئه شد

با رای دادگاه ویژه جرایم اقتصادی، 《شاهین احمدی》 از تمام اتهام‌های نسبت‌داده شده تبرئه شد و به فعالیت‌های رسمی خود در شهرداری ادامه خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری سرخط، شاهین احمدی یکی از مدیران و کنشگران لرستان در زمینه فرهنگ است که سال گذشته پای او به‌عنوان رییس سازمان فرهنگی شهرداری به پرونده رسیدگی به اتهامات شهردار و برخی مدیران استان کشیده شده بود‌.

در متن رای دادگاه آمده است:

«از حیث اتهام انتسابی به آقای شاهین احمدی، دلیل یا مدرکی که حکایت از وقوع بزه‌های معنونه را داشته باشد مشاهده نگردید و از طرفی صدور حکم بر محکومیت کیفری مستلزم یقین قضایی و متعلق تجنز بزهکاری است و

بر اساس حدس و گمان و احتمال نمی‌توان افراد جامعه را مجرم قلمداد کرده و به تحمل کیفر محکوم نمود،

بنابراین در راستای اجرای اصل کلی و عملی برائت، حکم بر برائت صادر و اعلام می گردد.»

رای دادگاه نشان داد که تمام آن سر و صدای مطبوعات از اساس نادرست بود.

آنچه که اصحاب رسانه از مخاطبان پنهان می‌کنند این است که هرگونه اقدام قضایی تا قبل از صدور رای دادگاه، صرفا جهت تحقیق و مراحلی از روند دادرسی است.

به دیگر بیان، نمی‌توان تا قبل از صدور رای دادگاه و اجازه‌ی مرجع قضایی، کسی را متهم یا مجرم نامید.

در مورد پرونده‌ی شاهین احمدی برخی خبرنگاران درحالی از فساد مالی و تخلفات اقتصادی او نوشته بودند که اصلا هنوز حتی کیفرخواستی صادر نشده بود!

باید دید آیا آن رسانه‌های رسمی و غیررسمی لرستان جسارت عذرخواهی از مردم به‌خاطر عجله، بی‌دقتی و یا حتی غرض‌ورزی خود خواهند داشت یا خیر؟

پایان پیام

درباره شاهین احمدی

شهریور ۹۸ بود که خبر بازداشت شاهین احمدی رییس سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری خرم آباد در خروجی چند رسانه‌های خاص قرار گرفت و خیلی زود در شبکه‌های خارج‌نشین نیز منتشر شد.

شاهین احمدی در کارنامه خود سابقه مدیریت روابط عمومی شهرداری خرم‌آباد و ریاست سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری خرم‌آباد را دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر