گروه رسانه‌ای «لرستان»

عضویت ۲۵۰۰ نفر در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور/ شصت درصد کانون‌ها در روستاها هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حسین ترابی در بزرگداشت سالروز تاسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با اشاره به اینکه ظرف دو سال گذشته به ویژه سال جاری که طرح ملی ایران قوی اجرایی شده دو اولویت جدی در دستور ستاد کشوری و ستادهای استانی قرار گرفته است، اظهار کرد: ما به دنبال انسجام بخشی و هم‌افزایی در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد هستیم.

وی افزود: یکی از مواردی که می‌تواند به رونق بخشی‌ و انسجام کانون‌ها کمک کند شوراهای هماهنگی استان‌ها است، سهم هر دستگاه برای رونق فعالیت‌های کانون مهم است.

مدیرکل امور استان‌های ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: مصوبات خوبی در شورای هماهنگی استان‌ها داشتیم  و در بیشتر استان‌ها حرکت زیر ساختی و انسجام بخشی در راستای هم افزایی در کانون‌ها انجام شد.

ترابی بیان کرد: ماموریت دیگری که انجام شد سامانه بچه‌های مسجد بود که رهاوردهای متعدد و میمونی به دنبال داشت.

وی با اشاره به اینکه شصت درصد کانون‌های مساجد لرستان در روستاها است، افزود: تقریبا بیش از دو میلیون و پانصد هزار نفر با کد ملی در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور ثبت نام کرده‌اند.

مدیرکل امور استان‌های ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور خاطرنشان کرد: سال آینده ذیل سه شبستان و دوازده رواق فعالیت‌های ارزشمندی توسط کانون‌های فرهنگی هنری مساجد اتفاق خواهد افتاد.

ترابی گفت: در گذشته همه کانون‌ها هر کاری را انجام می‌دادند، این در حالی است که هر کانون باید یک سطر از فعالیت‌های عمومی و سطری از فعالیت های اختصاصی انجام دهد.

وی اظهار کرد: لرستان در طرح ایران قوی به نسبت پیکر استان‌ها خوش درخشید و قابل ارتقا است.

مدیرکل امور استان‌های ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور تاکید کرد: قرآن، مسجد، اهل بیت و ایثار و شهادت چهار رکن اصلی فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی و هنری برای تولید محتوی و برنامه‌ریزی هستند.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر