گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خبر داد: پرداخت ۲۵ میلیارد تسهیلات اشتغال فراگیر به حوزه درمان لرستان

ایسنا/لرستان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال فراگیر طی سه سال گذشته به فعالان بخش خصوصی حوزه بهداشت و درمان استان پرداخت شده است.

علی آشتاب در مراسم بهره‌برداری از درمانگاه تخصصی دیابت یاس خرم‌آباد که ۱۷ اسفندماه برگزار شد با اشاره به حمایت از بخش درمان با ارائه تسهیلات، اظهار کرد: برای این مجموعه با ۲۰ فرصت شغلی نیز ۲۳ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده که یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان آن از محل تسهیلات فراگیر تأمین‌شده است.

وی تصریح کرد: همچنین در این مدت بیش از ۲۹۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت به تعداد ۱۳۳۰ طرح با اشتغال ۵۵۰۱ نفر از محل اعتبارات مشاغل روستایی و عشایری در استان پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: علاوه بر پرداخت این تسهیلات و مشارکت در ایجاد طرح‌های روستایی، تثبیت و توسعه واحدها و افزایش فرصت‌های شغلی آن‌ها نیز از طریق مشوق‌های دولت شامل یارانه دستمزد، معافیت بیمه‌ای کارفرما و کارورزی دانش‌آموختگان پیگیری می‌شود.

آشتاب اضافه کرد: مهارت‌آموزی کارجویان از برنامه‌های اولویت‌دار است که در راستای اجرای الگوی آموزشی سفارش محور مبتنی بر اشتغال، تفاهم‌نامه‌ای با دانشکده فنی و حرفه‌ای استان منعقد شده است.

وی بیان کرد: بر این اساس همکاری در استعدادیابی، هدایت شغلی و تحصیلی، مشاوره جویندگان کار و کارفرمایان در مراکز و شعب دانشکده فنی و حرفه‌ای، انجام فعالیت‌های مشاوره‌ای، پژوهشی و آموزشی در زمینه‌های شغلی و اشتغال انجام خواهد شد و کارفرمایان می‌توانند برای سفارش نیروی کار ماهر به کاریابی‌ها مراجعه کنند و دانش‌آموختگانی را که از طریق دانشکده فنی و حرفه‌ای آموزش‌دیده‌اند جذب کنند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر