گروه رسانه‌ای «لرستان»

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران: شهدا پیروز جهاد اکبر و اصغر بودند

ایسنا/لرستان نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: شهدا پیروز جهاد اکبر و اصغر بودند که با غلبه بر هواهای نفسانی و نثار جان خود با خدا معامله کردند و اعتقاد داشتند هیچ چیز بالاتر از رسیدن به رضایت و لقای پروردگار نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین یوسف‌علی شکری در یادواره لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز، بزرگداشت ۴۸۳ شهیده و ۳۹۱ زن جانباز لرستان، اظهار کرد: معمار کبیر انقلاب بهترین تعاریف را از شهید اعلام کرد و مزار آنان را دارالشفای آزادگان نامید.

وی با اشاره به اینکه خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان، انقلابی با بنیاد قوی و سازه‌های مستحکم بنا نهادند که نظام سلطه بعد از ۴۲ سال نتوانسته هیچ غلطی بکند، تصریح کرد: هر وقت دشمن قصد توطئه دارد عمق پایداری زنان را می‌بیند و عقب‌نشینی می‌کند، چراکه مادران و همسران شهدا بعد از سال‌ها فرزندان شهیدشان را با فرهنگ ایثار و شهادت تربیت می‌کنند.

شکری با اشاره به اینکه دشمنان از مادرانی که چندین شهید در راه انقلاب فدا کردند، می‌ترسد و می‌دانند تا زمانی که عمق دینداری در مردم وجود دارد به این انقلاب وفادار خواهند بود، اضافه کرد: دشمن می‌داند تا زمانی مادران شهدا باشند، خللی در وحدت امام و امت ایجاد نخواهد شد.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با یادآوری اینکه دشمن از مادران چهار شهید، مادران جانبازان و مادران مفقودالاثری که بیش ار ۳۰ سال چشم انتظار شهیدش است می‌ترسد، افزود: مادران و همسران شهدا پا به پای شهدا، ایستادند تا انقلاب بارور شد؛ پس نقش زنان در به ثمر رسیدن انقلاب و دوران دفاع مقدس، نباید هرگز حذف شود.

وی با اشاره به اینکه کسی نمی‌تواند نقش حضرت خدیجه(س) را در بقای اسلام نادیده بگیرد چراکه زمانی آن حضرت از دنیا رفت نبی مکرم اسلام فرمودند که مونس تنهایی من از دنیا رفت، گفت: در روزهای تنهایی انقلاب، زن‌ها در کنار مردان بودند و امام راحل را تنها نگذاشتند.

شکری به سختی‌ها و مشقت‌های مادران، همسران و فرزندان شهدا اشاره کرد و با بیان اینکه حتی درک مشکلات خانواده شهدا هم سخت است، ادامه داد: دشمن می‌خواست کشور ما را به زور بگیرد اما شهدای ما مردانه ایستادند و یک وجب از خاک کشور را از دست ندادند.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران بر لزوم توجه ویژه به مشکلات خانواده‌های شهدا تأکید کرد و با اشاره به اینکه نباید کمترین حالی در استقامت مردم ایجاد شود، افزود: رسالت امروز ما تقویت پیوستگی مردم با ولایت است.

وی با تأکید بر اینکه ما در مقابل فرزندان شهدا مسئولیت جدی داریم، گفت: شهدا پیروز جهاد اکبر و اصغر بودند که با غلبه بر هواهای نفسانی و نثار جان خود با خدا معامله کردند و اعتقاد داشتند هیچ چیز بالاتر از رسیدن به رضایت و لقای پروردگار نیست.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر