گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان: پلیس راهنمایی و رانندگی موظف به جلوگیری از تردد خودروهای فاقد معاینه فنی شده است

ایسنا/لرستان مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی موظف به جلوگیری از تردد خودروهای فاقد معاینه فنی شده است.

مهرداد فتحی بیرانوند در گفت‎وگو با ایسنا اظهار کرد: براساس ماده هشت قانون هوای پاک مصوبه ۱۳۹۶ مبنی براینکه حمل بار و مسافر، صدور گواهی معاینه فنی، تخصیص بیمه شخص ثالث و خرید و فروش، نقل و انتقال و تردد وسایط نقلیه موتوری فرسوده ممنوع است.

وی ادامه داد: براساس این ماده قانون، پلیس راهنمایی و رانندگی موظف به جلوگیری از تردد این خودروها شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: براساس این قانون هرگونه تردد با این وسایط غیرمجاز جریمه‎هایی برای خودروهای مذکور در نظر گرفته خواهد شد.

فتحی بیرانوند تصریح کرد: موضوع معاینه فنی خودروها جزو مواردی است که می‌تواند در جلوگیری از ایجاد آلودگی توسط خودروهای فرسوده موثر باشد.

وی عنوان کرد: با توجه به قوانین و مقررات همه خودروهای فرسوده باید سالانه معاینه فنی شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان اظهار کرد: با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی و راهور در راستای جلوگیری از تردد خودروهای فاقد معاینه فنی اقدام خواهیم کرد.

فتحی بیرانوند یادآور شد: مراکز معاینه فنی برای تشخیص شاخص‌های استاندارد مدنظر نظارت‎های لازم را دارند.

وی گفت: تعداد زیادی خودروی فرسوده در شهرهای کشور در حال تردد هستند که امید می‎رود با اجرای قوانین و سخت‌گیری‌های لازم در صدور  تولید خودروهایی که استانداردهای محیط زیست را ندارند بتوانیم بخشی از این آلودگی‎ها را مدیریت کنیم.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر