گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان خبر داد: اجرای دو طرح توسعه کتاب‌خوانی در خرم‌آباد

ایسنا/لرستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی دو طرح هر مطب یک کتابخانه و هر نهال یک کتاب در خرم‌آباد برگزار می‌شود.

احمد حسین فتایی امروز یازدهم اسفندماه، اظهار کرد: در راستای گسترش و ترویج فرهنگ مطالعه در شهر خرم‌آباد و همچنین اجرای طرح‌های نوآورانه، طرح هر مطب یک کتابخانه با همکاری این اداره‌کل، انتشارات هاویر، دانشگاه علوم پزشکی لرستان و سازمان نظام پزشکی خرم‌آباد در مطب‌های شهر خرم‌آباد و همچنین بیمارستان‌های دولتی و خصوصی خرم‌آباد آغاز به کار کرد.

وی تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح استفاده از همه ظرفیت‌ها در جهت ارتقاء سطح دسترسی عموم به کتاب و افزایش میانگین سرانه مطالعه در جامعه است که فراهم آوردن امکانات لازم در راستای تحقق آن مستلزم استفاده از ظرفیت بخش‌های مختلف ازجمله هم‌افزایی دستگاه‌های فرهنگی و مشارکت بخش خصوصی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان خاطرنشان کرد: دومین طرحی که در این حوزه اجرایی می‌شود طرح هر نهال یک درخت که همکاری این اداره‌کل، اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان و انتشارات هاویر به مناسبت روز درختکاری در شهر خرم‌آباد برگزار می‌شود.

فتایی اضافه کرد: این طرح با مشارکت اقشار مردمی و جمعی از مسئولین استان با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر