گروه رسانه‌ای «لرستان»

نشست خبری رییس و اعضای هیات مدیره کانون با خبرنگاران برگزار شد.

نشست خبری رییس و اعضای هیات مدیره کانون با خبرنگاران برگزار شد.

در این نشست دکتر کیانوش هادی پور، دکتر یوسف رضایی، دکتر فیروز احمدی، همایون آزادی و محسن ملکشاهی، اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان لرستان و جمعی از خبرنگاران استان، حضور داشتند در مورد مسائل مختلف حوزه وکالت، پرسش و پاسخ هایی بیان شد.

دادرسی عادلانه در گرو استقلال نهاد وکالت است

رییس کانون وکلای دادگستری استان لرستان گفت: اگر استقلال نهاد وکالت مخدوش شود، دادرسی عادلانه انجام نمی شود.

کیانوش هادی پور افزود: مستقل شدن دفاع از قضا تضمین کننده حقوق مردم است.

وی با اشاره به اینکه استقلال نهاد وکالت در صحنه های بین المللی بسیار مهم است اظهارداشت: کسانی که با استقلال نهاد وکالت مخالف هستند، دوست دار منافع نظام، دولت و مردم نیستند.

رییس کانون وکلای دادگستری لرستان با اشاره به این مطلب که کانون وکلا از هیچگونه بودجه دولتی و اعتباری استفاده نمی کند تصریح کرد: کانون وکلا در ایجاد اشتغالزایی هم موفق عمل کرده است.

هادی پور بیان داشت: در دوره پنجم هیات مدیره اقدامات مفیدی انجام شده است، شفاف سازی در امور مالی کانون، حسابرسی کانون از بدو تاسیس تاکنون، که بدون هیچ ایراد و تخلفی بود و نشان از دست پاکی وکلا دارد.

وی با بیان اینکه در حادثه سیل پلدختر کانون در کنار مردم سیل زده بود و ۵۰۰ میلیون تومان کمک کرد گفت: در بحث کرونا و تامین ماسک و مواد ضدعفونی هم در کنار همکاران و مردم بوده ایم.

رییس کانون وکلای دادگستری لرستان با اشاره به این مطلب که در بحث وکالت های تسخیری و معاضدتی با وجود اینکه قانون پیش بینی پرداخت هزینه از طرف دولت به وکلا را دیده است افزود: در این پرونده ها دولت هیچگونه هزینه ای به وکلا نمی دهد و وکلای دادگستری با عشق به مردم و بدون دریافت هزینه ای با همه وجود از موگلین خود دفاع می کنند.

وی در پایان با بیان تعامل کانون با دادگستری اظهار داشت: تعامل به معنی عدم استقلال نیست و در راستای پیشبرد اهداف کانون، نهایت تعامل را با دستگاه قضا داریم.

دکتر فیروز احمدی نیز در پاسخ به سوالی در خصوص برخی از وکلای متخلف و مووسسات حقوقی گفت: به هرحال در هر جامعه و حرفه ای خوب و بد در کنار هم وجود دارد و ما نیز قبول داریم برخی از وکلا گاهی اصول را فدای مادیات می کنند ولی اگر مردم از وکیلی شکایت داشته باشند و به کانون مراجعه کنند، قطعا کانون وکلا در احقاق حقوق مردم تلاش خواهد کرد.

وی در ادامه در پاسخ به بحث موسسات حقوقی نیز اظهار داشت: متاسفانه ثبت شرکت ها بدون گرفتن استعلام از کانون وکلا اقدام به ثبت شرکت در حوزه حقوق و وکالت می کند که این موازی کاری باعث شده است نظارت بر عملکرد موسسات حقوقی کم شود.

در ادامه این نشست دکتر یوسف رضایی نیز در پاسخ به سوالی در خصوص تعامل بین کانون و اهالی رسانه بیان کرد: قطعا کانون وکلا آمادگی خود را برای عقد تفاهم نامه با خانه مطبوعات لرستان اعلام کرده است و هرگاه اهالی رسانه آمادگی داشته باشند، کانون می تواند در جلسات دادرسی حقوقی خبرنگاران بصورت رایگان وکیل در اختیار آنها بگذارد و در برابر نیز رسانه ها اهداف و برنامه های کانون را اطلاع رسانی کنند.

وی با بیان اینکه یکی از رسالت های کانون وکلا آموزش است افزود: اگر شرایط کرونا برطرف شود بصورت حضوری و در غیر این صورت کانون آمادگی دارد بصورت غیر حضوری کلاس های آموزشی برای خبرنگاران در حوزه حقوق رسانه برگزار نماید.

محسن ملکشاهی دیگر عضو هیات مدیره کانون وکلای لرستان نیز در پاسخ به سوالی در خصوص استقلال وکلا گفت: استقلال وکیل برای وکلا امتیازی ندارد و این استقلال منفعت عمومی برای مردم دارد و در سطح جهانی مورد توجه است.

وی با بیان اینکه در بحث سرمایه گذاران خارجی که در ایران سرمایه گذاری می کنند اظهار داشت: استقلال وکلا نه تنها عدالت قضایی برای مردم را بدنبال دارد بلکه سرمایه گذاران خارجی در کشور که وکلای آن دارای استقلال هستند با خیال راحت و اطمینان کامل سرمایه گذاری می کنند.

در پایان این نشست همایون آزادی دیگر عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری لرستان در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه های ورزشی و رفاهی کانون برای اعضا بیان داشت: در دوره فعالیت این هیات مدیره، کمیسیون ورزش و رفاه را طراحی کردیم که در این کمیسیون بدنبال برنامه های رفاهی برای اعضا کانون بودیم.

وی اظهار داشت: تا قبل از کرونا برنامه های ورزشی مختلفی را اجرا کردیم و برای اولین بار یک تیم فوتسال به مسابقات کشوری کانون های وکلای کشور اعزام کردیم.

آزادی با اشاره به امتیازات رفاهی به اعضا نیز افزود: با عقد قرارداد با بانک توانستیم تعداد ۱۲۰ فقره تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی برای وکلای عضو کانون فراهم کنیم و در کنار آن تسهیلات دیگری نیز به اعضا ارائه شد.

آزادی در پایان گفت: در حین عقد قرارداد با بانک یکی از امتیازات قرارداد اعطای تسهیلات به اعضای هیات مدیره بود که با اکثریت آرا، هیات مدیره این حق را برای خود رد کردند و اخذ هرگونه تسهیلات را برای خود ممنوع کردند تا بتوانند در راستای خدمت به همکاران بدون بهره از امتیازی کار را ادامه دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر