گروه رسانه‌ای «لرستان»

احتمال ورود کرونای جهش‌یافته به لرستان بسیار زیاد است/ تغییر رنگ استان به زرد

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، سید موسی خادمی ظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد ملی کرونا در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: روند بیماری در استان خوشبختانه تا این لحظه کنترل شده، اما به دلیل نزدیکی با خوزستان و رشد بی‌سابقه تعداد مبتلایان و همچنین بستری‌ها در این استان، احتمال ورود کرونای جهش‌یافته به لرستان بسیار زیاد است.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا مسوولین بایستی ورود و خروج‌ها را کنترل کنند، ضمن اینکه بیش از همه مردم بایستی مراقبت کنند و ارتباطات با استان خوزستان را قطع و در صورت مشاهده موارد مشکوک بلافاصله اقدام به انجام تست‌ کنند.

استاندار لرستان، بهترین راه پیشگیری از بروز کرونای انگلیسی را اطلاع‌رسانی سریع افراد مشکوک و ردیابی اطرافیان آن‌ها عنوان و تصریح کرد: با این کار در مراحل نخست اقدامات درمانی انجام خواهد شد.

خادمی با تاکید بر انجام مراقبت‌های بیشتر، بیان داشت: سرعت انتقال و انتشار ویروس جهش‌یافته بسیار سریع‌تر از ویروس کووید ۱۹ است.

وی اظهار داشت: متاسفانه طی روزهای اخیر شاهد تبدیل وضعیت شهرها از رنگ آبی به زرد و نارنجی هستیم، به‌گونه‌ای که اغلب شهرهای استان به جز چگنی و رومشکان، در وضعیت زرد هستند.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر