گروه رسانه‌ای «لرستان»

مراسم تحلیف و اعطاء پروانه پایه یکی۵۳ تن از وکلای کانون وکلاء دادگستری استان لرستان 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اندیشه زاگرس، مراسم تحلیف53 نفر از کارآموزان وکالت استان لرستان که به درجه پایه یکی نائل شده اند هفتم اسفندماه و همزمان با سالروز استقلال کانون وکلاء و روز وکیل مدافع برگزار شد

مراسم تحلیف و اعطاء پروانه پایه یکی۵۳ تن از وکلای کانون وکلاء دادگستری استان لرستان

 

🔰 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اندیشه زاگرس، مراسم تحلیف۵۳ نفر از کارآموزان وکالت استان لرستان که به درجه پایه یکی نائل شده اند هفتم اسفندماه و همزمان با سالروز استقلال کانون وکلاء و روز وکیل مدافع برگزار شد. در ابتدای این مراسم سالن زیبای، اجتماعات کانون که با اعتباری بالغ بر ۵۴۳ میلیون تومان و با همت هیات مدیره دوره پنجم نوسازی شده، به بهره برداری رسید که به پاس بیش از ۶۰ سال وکالت و خدمات فراوان دکتر محمد حسین حجاریان، به نام وی نامگذاری و با حضور ایشان که خود موسس کانون وکلای لرستان است افتتاح گردید.

سپس بعد از تلاوت کلام الله مجید و سرود ملی، دکتر کیانوش هادی پور ریاست محترم کانون وکلا استان لرستان به عنوان سخنران نخست ضمن خوش آمد گویی مدعوین و تبریک میلاد مولی الموحدین علی(ع)، روز وکیل و روز مرد در مورد دستاورد های هیئت مدیره دوره پنجم مطالبی عرضه نمودند. رئیس کانون وکلای لرستان تصریح نمود:

امروز روز مهمی برای وکلا می باشد یکی به خاطر روز وکیل ودوم جشن تحلیف کارآموزان وکالت و مورد سوم افتتاح سالن آمفی تئاتر کانون وکلا به نام استاد دکترمحمدحسین حجاریان .دستاوردهای به دست آمده متعلق به یک شخص نیست و حاصل تلاش کل مجموعه بوده. در دوره پنجم هیئت مدیره اولین اقدام مهم حسابرسی و شفاف سازی امور مالی کانون وکلا بود که با شناسایی ۱۰ حساب از کانون مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان وجوه آن که مشخص نبودن حسابرسی و به یک حساب کاهش داده شد . در اول دوره هیئت مدیره پنجم حساب کانون وکلا ۲۷ میلیون موجودی داشت و با بیش از چند میلیارد بدهی از جمله بدهی ساختمان خریده شده کانون و بدهی به صندوق حمایت و چندیدن بدهی دیگر که در طول این دوره بدهی های کانون پرداخت گردید و الان نیز حساب کانون یک میلیارد و ششصد میلیون تومان موجودی دارد. از اقدامات دیگر کانون در این مدت اجرای صدها مورد وکالت تسخیری رایگان برای خدمت به مردم و افراد کم بضاعت بود.

تامین اعتبار اعطاء ۲۴۰فقره وام ۱۰۰ میلیون تومانی به میزان ۲۴ میلیارد تومان به همکاران وکیل با مساعدت صندوق حمایت از وکلاء صورت گرفت.

تعامل سازنده کانون با دادگستری که باعث توسعه همکاریها شد. از جمله دریافت اتاق استراحت در دادگستری شهرستان خرم آباد و بروجرد، تجویز عکس برداری با گوشی از اوراق پرونده و تسهیل عبور و مرور وکلا به دادگستری شد.

اعضا هیئت مدیره از این خدمات و تسهیلات هیچگونه بهره شخصی نبرده است. در تمام مشاغل اگر نیت قلبی انسان قرب الی الله باشد روزی انسان زیاد و آخرت انسان تامین میشود. هادی پور در پایان افزود: از طرف خودم از تمام زحمات دیگر اعضا هیئت مدیره و کارکنان کانون تشکر و برای وکلاء عزیزی که امروز مراسم تحلیفشان می باشد از خداوند منان آرزوی موفقیت در عرصه وکالت و زندگی دارم.

 

سخنران دوم دکتر فیروزاحمدی عضو هیئت مدیره کانون و اساتید دانشگاه سخنانی پیرامون وجنات و جایگاه وکیل داشتند و با خوش آمدگویی به حضار افزودند:

به همگی دوستان در وهله اول سالروز تولد حضرت علی(ع) و روز مرد می باشد و این مناسبت ویژه را به همگی بویژه آقایان تبریک عرض مینمایم و دومین مناسبت ۷ اسفند روز وکیل و استقلال کانون وکلا می باشد که در این چند دهه با فراز و نشیب های بسیاری رو به رو بوده . استقلال کانون وکلا و استقلال وکیل از زاویه حفظ حقوق ملت مد نظر می باشد نه استقلال فقط کانون وکلا و این از اصول مسلم قانون اساسی و حقوق ملت می باشد و تا وکیل مستقل نباشد نمیتواند از حق مردم دفاع کند. از شریف ترین مشاغل دنیا وکالت است که از حقوق مردم دفاع می کند و شریف بودنش برای این موضوع می باشد و از جهت دیگر ابزار وکالت علم است و اخلاق، و اشتغال به وکالت درگیری مستقیمی با علم دارد .وکیل دادگستری هدف بنیادی اش دفاع از حق می باشد و در این راه حتی به افراد کم بضاعت نیز به عنوان وکیل معاضدتی به صورت رایگان دفاع میکنند و این از شاخصه های شرافت این شغل می باشد.و جای تعجب اینجاست که افرادی با چنین صنفی مخالفت می کنند . احمدی درمورد دکتر حجاریان تاکید نمود: ایشان از سرمایه های اصلی حقوق ایران می باشد که از سال ۳۲ از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شدند به رغم درخواست استخدام ایشان در پایتخت اما استاد به استان لرستان برگشتند تا به مردم این استان خدمت کنند .وجه تمایز دکتر حجاریان قبل از اینکه استاد بزرگی در دانشگاه باشند وکیل برجسته ای بودند و کمتر شخصی پیدا می شود که در آن واحد هم استادی بزرگ باشد و هم وکیل خوبی. دکتر احمدی در پایان یاد وکلای استان لرستان که در طول سال گذشته جان باختند را گرامی داشته و با اشاره به ضایعه درگذشت مرحوم دکتر الهیار ملکشاهی، آن مرحوم را سرمایه ای برای استان دانستند و حمایت‌های ایشان را از نهاد وکالت یادآور شد.

سخنرانی پایانی دکتر یوسف رضایی از دیگر اعضای هیئت مدیره بودند. رضایی سخنانی راجع به کسوت وکالت مطرح نمودند:

ضمن تشکر از حضور دوستان همانطور که مستحضر هستید کانون یک نهاد مدنی می باشد و وظیفه ماست که از این میراث مدنی دفاع کنیم. هفتم اسفند فقط یک جشن نیست بلکه روز عدالت و دفاع از حق می باشد.بحث امروز ما بحث تحلیف می باشد در سوگندنامه قانونگذار به شغل وکالت اشاره شده واین یک کسوت می باشد . در این سوگند نامه به چندین نکته اشاره دارد یکی اینکه کار شما احقاق حق می باشد و شما شرافتتان را وثیقه این شغل قرار می دهید.نهاد وکالت به گونه ای است که متاسفانه از سوی قوای سه گانه مورد هجمه قرارگرفته و باید در مقابل این هجمه ها قوی باشید و این متن سوگندنامه را باید همیشه مرور کنید تا ملکه ذهن شما باشد و از آن تخطی نکنید.

در پایان سخنرانی کارآموزان با اهدای یک جلد کلام الله مجید، لوح و احکام، و اجرای مراسم تحلیف به وکالت پایه یک نائل شدند.

اسامی این وکلا بر اساس رتبه به شرح ذیل است:

رتبه ۱_ کیومرث رومی

۲_ سیده فاطمه موسوی روزبهانی

۳_ پیمان سلطانی فرد و سینا رحمتی

۴_ سحر جانجانی گودرزی، سمیرا عبدی پور و علیرضا مهرابی

۵_ پویا خاکی

۶_ علی جودکی و مسعود فرهمند

۷_ محمد سبزیاری

۸_ روح الله جافری

۹_ زهرا غلامی

۱۰_ علی خادمی شاد

۱۱_ سیده فاطمه حیات الغیب و احسان خسروی نژاد

۱۲_ افشین دالوند

۱۳_ فروزان شرفی

۱۴_ هستی افروغ

۱۵_ لیلا گراوند

۱۶_ علی امیدی

۱۷_ حمزه مرادنژاد

۱۸_ رحمان کاظمی

۱۹_ زینب ساکی پور و رحیم شکری

۲۰_ میثم کرم پور فیروزی

۲۱_ شبنم پولادین و علی عادلی

۲۲_ علی فرض اعظمی و مجید شرفی چگنی

۲۳_ پرویز احمدی

۲۴_ محمد خسروی، سبحان دالوند و فاطمه شعبان

۲۵_ زینب فلاح

۲۶_ نگار بهنامی

۲۷_ فرشاد فرزان پور

۲۸_ پرستو حسنوند

۲۹_ زیبا حیدری کردعلیوند

۳۰_ محمد محمدی

۳۱_ هانیه بهرامی فرد، مریم بهزاد و سیامک رحمانی

۳۲_ محمد بازرگان

۳۳_ مسلم اسکندری

۳۴_ اسماعیل طهماسبی

۳۵_ سیده زینب هاشمی

۳۶_ خسرو عزیزپور

۳۷_ صبا منتی

۳۸_ خدارحم نظری

۳۹_ فاطمه نجاتی

۴۰_ فاطمه کیماسی

۴۱_ حجت الله اسلام پناه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر