گروه رسانه‌ای «لرستان»

بسیج برای دشمنان بیم‌آفرین و برای دوستان امیدآفرین است/ پیگیری خسارات تحریم در مجامع بین‌المللی

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، محمد رزم عصر امروز در نشست با جمعی از بسیجیان و معاونین سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان، ضمن تبریک اعیاد ماه مبارک رجب، به ویژه میلاد حضرت امیر المومنین علی(ع)، اظهار کرد: امیدواریم که در این ماه بافضیلت عبادات همه عزیزان مقبول درگاه خداوند سبحان قرار گیرد و لازم می‌دانم مناسبت سیزده رجب ،میلاد امام علی(ع)، اکبر مومنان، فاتح خیبر، حیدر کرار، افتخار خلقت و کاملترین پدر و مظهر علم و عدالت و رشادت و شجاعت را به جمع عزیز تبریک و تهنیت کنم.

وی خاطرنشان کرد: بهترین منبع برای شناخت این امام معصوم، توضیحاتی است که از این شخصیت بی‌نظیر تاریخ در قرآن و روایات آمده است و حتی عظمت این ولی خدا به حدی است که برادران اهل سنت و بزرگان عالم اسلام با سرودن قصیده‌ها و ذکر روایات و احادیث مختلف به بزرگی ایشان اذعان داشته و گوشه‌هایی از زوایای شخصیتی امیر المومنین علی(ع) به عنوان محور امامت و ولایت و رهبری را تبیین نموده‌اند.

رییس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه خوشا به حال آنان که در ولایت امیرالمومنین علی(ع) بوده و در عمل ولایت پذیر هستند، افزود: در روایت است که پیامبر به حضرت علی(ع) فرمودند که ای علی(ع) تو تقسیم کننده بهشت و جهنم در روز قیامت هستی و دوستدارانت داخل بهشت می‌شوند و کسانی که نسبت به تو بغض دارند، به جهنم وارد می‌شوند.

ارتباط تنگاتنگ معنوی بین سپاه و قوه قضائیه

رزم با اشاره به ارتباط تنگاتنگ معنوی بین سپاه و قوه قضائیه در همه دادگستری‌های سراسر کشور، گفت: این دو نهاد تحت ولایت امر و رهبری هستند و به عنوان سرباز وفادار نظام مقدس جمهوری اسلامی، هر دو انقلابی هستند و انقلابی مانده و انقلابی عمل می‌نمایند و تاریخ نشان می‌دهد، دشمنان همواره علیه قوه قضاییه و سپاه به عنوان دو نهاد موثر در حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حال توطئه بوده که تاکنون ناکام مانده است.

نماینده عالی دستگاه قضایی در لرستان، عضویت در سپاه و بسیج را افتخار دانست و افزود: در دوران دفاع مقدس، سپاه در مقابل جبهه تا دندان مسلح استکبار تمام قد ایستادگی کرد و این فرزندان ملت به عنوان نیروی کارآمد نظامی، امنیتی، تبلیغی و اطلاعاتی حفظ و حراست از انقلاب و دستاوردهای آن را بر عهده دارند و در کنار این اقدامات در عرصه عمرانی و سازندگی و حضور در عرصه‌های مختلف مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی در جنگل‌ها و ساخت و سازها کارنامه موفقی داشته است.

وی تصریح کرد: سپاه و بسیج در برخورد با اراذل و اوباش و مجرمین به عنوان ضابط خاص کمک کار دستگاه قضایی هستند و دادگستری استان در راستای ارائه آموزش به نیروهای عضو گشت رضویون نسبت به آموزش بیش از ۲ هزار نفر از بسیجیان معرفی شده در طول سال جاری اقدام نموده و این نیرو ها به عنوان یک ظرفیت عظیم و قابل توجه می‌توانند در پیشگیری از وقوع جرایم در محلات و کاهش آسیب‌های اجتماعی مختلف مانند سرقت‌های خرد نقش ممتازی را ایفا نمایند.

بسیج برای دشمنان بیم آفرین و برای دوستان امید آفرین است

رییس کل دادگستری لرستان با اشاره به اینکه بسیج برای دشمنان بیم آفرین و برای دوستان امید آفرین است، افزود: برای فرد بسیجی که دارای انگیزه و شور و شوق بوده و دارای بصیرت است، کار نشد وجود ندارد.

رزم، افزود: در منزلت بسیج و بسیجی همین بس که امام خمینی(ره) افتخار خود را در بسیجی بودن می‌دانست و از بسیج به عنوان لشکر مخلص خدا یاد می‌کرد و مقام معظم رهبری نیز ریشه بسیج را در باورها و اعتقادات مردم دانست و این نیرو را نیرویی کارآمد در کشور معرفی کرده‌اند.

وی با تقدیر از عملکرد پایگاه مقاومت بسیج دادگستری استان گفت: این پایگاه چهار سال متوالی است که به عنوان پایگاه نمونه کشوری در سطح قوه قضائیه انتخاب و این موضوع برای دادگستری استان باعث افتخار می باشد و در زمینه کمک‌های مومنانه نیز این پایگاه رتبه برتر استانی را به خود اختصاص داده است.

پیگیری خسارات تحریم

رزم در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: خسارات مادی و معنوی وارد شده به خانواده‌های شهدا و ایثارگران و عموم مردم در خصوص شهادت حاج قاسم سلیمانی، شهید فخری زاده و سایر شهدای عزیز و گرانقدر کشور عزیزمان باید از طریق حقوقی پیگیری و مطالبه شود.

رئیس کل دادگستری لرستان همچنین بر لزوم پیگیری خسارات مادی و معنوی ۸ ساله دوران دفاع مقدس و جبران آسیب‌های وارده تاکید و تصریح کرد: بایستی خسارت‌های وارد آمده ناشی از آسیب‌های مادی و معنوی شهدای هسته‌ای و ۱۷ هزار شهید ترور توسط گروهک سفاک منافقین نیز پیگیری شود.

رزم بیان داشت: به علت تحریم‌های ظالمانه آمریکا، شورای امنیت و اتحادیه اروپا زیان‌های چشمگیری به ملت ایران وارد شده و راهکار جبران این ضررها پیگیری موضوع در مجامع بین‌المللی و محاکم داخلی خواهد شد.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر