گروه رسانه‌ای «لرستان»

نماینده ولی‌فقیه در لرستان: اقامه نماز در ادارات با جدیت پیگیری شود

ایسنا/لرستان نماینده ولی‌فقیه در لرستان بر لزوم اقامه نماز در شرایط کرونایی تأکید کرد و گفت: اقامه نماز در ادارات با جدیت بیشتری دنبال شود.

حجت‌الاسلام سیداحمدرضا شاهرخی در نشست دبیران ستاد اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی لرستان که امروز هفتم اسفندماه در سالن اجتماعات کمیته امداد استان برگزار شد، با تبریک سالروز ولادت مولای متقیان، امام علی(ع)، اظهار کرد: اگر همه نیکی‌ها را به‌عنوان قله‌ای فرض کنیم، امیرالمومنین(ع) بر فراز آن قله است.

وی با یادآوری این مطلب که مردم ایران اسلامی را مردمانی ارادتمند و پیرو امام علی(ع) می‌شناسند، ادامه داد: سمت و سوی ما باید در راستای سیره علوی و تبعیت از آن حضرت باشد، چراکه راه سعادت و رستگاری پیروی از سیره و منش امام علی(ع) است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان نماز را کامل‌ترین شیوه شکرگزاری از خداوند متعال دانست و تصریح کرد: در اقامه نمازهای روزانه، ۱۰ مرتبه در نماز از خدا می‌خواهیم ما را به صراط مستقیم هدایت کند و ما را از راه «ضالین» و «مغضوبین» دور کند.

شاهرخی با اشاره به اینکه واژگان «ضالین» و «مغضوبین» که در سوره حمد به آنان اشاره شده است، با هم تفاوت دارند، اضافه کرد: ضالین کسانی هستند که از مسیر حق منحرف هستند، اما مغضوبین کسانی هستند که هم از مسیر حق منحرف هستند و هم دیگران را به انحراف می‌کشانند.

وی با تأکید بر لزوم توجه و اهتمام به اقامه نماز در ادارات، گفت: دبیران اقامه نماز زمینه اقامه نماز را در هر شرایطی برپا کنند، چراکه نماز وسیله تقرب به درگاه الهی است و محبت خداوند را در دل‌ها می‌نشاند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بر لزوم شناسایی شیوه‌های اقامه باشکوه نماز در ادارات تأکید کرد و با اشاره به اینکه نماز موجب سلامت اداری می‌شود، افزود: در شرایط کنونی کشور و شیوع ویروس کرونا نماز در ادارات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با جدیت دنبال شود.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر