گروه رسانه‌ای «لرستان»

رفع چالش‌های فرهنگی با اجرای سند بنیادین آموزش و پرورش

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی شامگاه چهارشنبه در محفل انس با قرآن که به مناسبت هفته بزرگداشت تربیت اسلامی تعلیم و تربیت را پایه و اصول معارف اسلامی دانست و اظهار کرد: انسان همان‌گونه که در امور جسمانی نیازمند تغذیه است در امور معنوی نیازمند تربیت است 

وی با یادآوری این مطلب که همانطور که جسم با سلسله فعالیت‌هایی تقویت می‌شود بعد روحی نیز با اجرای برخی تدابیر فطری و انسانی تقویت می‌شود، ادامه داد: وظایف آموزش و پرورش چه از حیث کیفی و چه از لحاظ کمی، وظایف سنگینی است و همه دستگاه‌ها باید به کمک دستگاه تعلیم و تربیت بیایند.

شاهرخی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران، انقلابی دینی و فرهنگی بوده، هست و خواهد بود، خاطرنشان کرد: تربیت اسلامی جز آرمان‌های جدایی ناپذیر انقلاب اسلامی ایران است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان صداقت، عدالت اجتماعی و نیک رفتاری را از دیگر آرمان‌های انقلاب دانست و با تاکید بر لزوم جبران کاستی‌های فرهنگی در گام دوم انقلاب، ادامه داد: چالش‌های فرهنگی با تعلیم و تربیتی که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش آمده است، برطرف خواهد شد.

وی تعلیم و تربیت دینی را از اساسی‌ترین آرمان‌های انقلاب اسلامی دانست و با اشاره به اینکه الگوی انقلاب اسلامی ایران، سیره علوی است، تصریح کرد: نگاه حاکمان به حکومت باید به‌مانند نگاه و سیره علوی باشد کمااینکه آن حضرت ارزش کفش کهنه‌ای که به آن وصله می‌زند را از ارزش پُست و مقام حکومت کردن، بیشتر می‌داند.

شاهرخی با تاکید بر لزوم اجرایی کردن سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها، ادامه داد: هر اعتباری که در جهت گسترش تربیت اسلامی تخصیص پیدا کند سرمایه‌گذاری برای آینده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان به الگوگیری کشورها ار طرح شهید سلیمانی در مقابله با ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: تعلیم و تربیت اسلامی باعث اجرای طرح بزرگ و ابتکاری شهید سلیمانی می‌شود که امروزه زبانزد کشورهای جهان شده است.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر