گروه رسانه‌ای «لرستان»

ایجاد مرکز بزرگ ترک اعتیاد با همت سپاه لرستان اقدامی برجسته است

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، سید موسی خادمی در افتتاح مرکز ترک اعتیاد مجتمع شهید بهشتی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) با اشاره به اینکه بهره‌برداری از این کار مهم اجتماعی چند ویژگی برجسته دارد، عنوان کرد: هماهنگی ایجاد شده بین دستگاه‌های درگیر همچنین استفاده از امکانات و توانمندی‌های موجود از مهمترین شاخص‌های این کار بود، یعنی می‌توان بدون اینکه به دنبال تعریف پروژه و اعتبار جدیدی باشیم کارهای بزرگ انجام دهیم.

وی افزود: بار اصلی  این کاربر دوش سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان بود، علاوه بر اینکه مجموعه را در اختیار قرار دادند بخش عمده‌ای از هزینه‌های عمرانی و جاری  را هم تقبل کردند، البته از این به بعد دانشگاه علوم پزشکی، بهزیستی و دیگر دستگاه‌های متولی  باید پای کار باشند.

استاندار لرستان گفت: وجود هماهنگی خوب و امکان استفاده از امکانات موجود برای انجام یک اقدام مهم که اثر بخشی  آن در جامعه مشخص بود قابل تامل است، افراد معتادی که جان و زندگی خود را بی اراده و از سر ناآگاهی در معرض خطر قرار می‌دهند جزو مستضعف‌ترین افراد بوده و نیازمند کمک هستند.

خادمی خاطرنشان کرد: ارزش ساخت این اردوگاه برای چنین افرادی قطعا کمتر از ساخت مدرسه، مسجد و راه روستایی و عشایر نیست.

وی بیان کرد: ورود بسیج در این پروژه کار را هم از لحاظ مراحل مانند صیانت و مهارت آموزی و هم از حیث محتوایی یعنی آشنایی این افراد با ارزش‌های و مبانی دینی منتفاوت کرده و بدون شک درصد بازگشت این افراد به زندگی عادی به مراتب بیشتر خواهد بود.

استاندار لرستان  با اشاره به طراحی خوب مرکز ترک اعتیاد شهید بهشتی، افزود: امیدواریم در عمل  نیز این چنین شود و شاهد خروجی مناسب این مجموعه باشیم.

خادمی به تعداد معتاد متجاهر استان اشاره کرد و گفت: وجود ۷۰۰ معتاد متجاهر هر چند نسبت به استان‌های دیگر زیاد نیست اما برای استانی که خانواده در آن  تعریفی گسترده دارد عدد بالایی است و نشان می‌دهد اوضاع خوب نیست، بنابراین باید کمک کنیم که هیچ معتاد متجاهری در سطح استان نداشته باشیم.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر