گروه رسانه‌ای «لرستان»

اسانس‌های گیاهی و نابودی باکتری‌ها

ایسنا/لرستان یک متخصص طب سنتی گفت: با وجود افزایش نگرانی‌ها در مورد مقاومت آنتی بیوتیکی، بسیاری به دنبال جایگزین‌هایی برای از بین بردن بیماری‌های مرتبط با باکتری‌ها نظیر عفونت‌های گوش هستند

یداله مرادی در گفت‌وگو با ایسنا در رابطه با خاصیت اسانس‌های گیاهی در نابودی باکتری‌ها، اظهار کرد: با وجود افزایش نگرانی‌ها در مورد مقاومت آنتی بیوتیکی، بسیاری به دنبال جایگزین‌هایی برای از بین بردن بیماری‌های مرتبط با باکتری‌ها نظیر عفونت‌های گوش هستند.

وی ادامه داد: محققان حتی در صنعت کشاورزی هم به دنبال اسانس‌هایی برای کاهش وابستگی به آنتی‌بیوتیک‌ها در خوراک دام هستند.

مرادی با اشاره به این‌که غالباً برای کمک به داشتن خواب خوب از اسطوخدوس استفاده می‌شود، افزود: این گیاه می‌تواند به نابودی باکتری E. coli  هم کمک کند.

این متخصص طب سنتی ادامه داد: همچنین این گیاه به‌عنوان یک ضدالتهاب می‌تواند همراه با طب فشاری به درمان عفونت‌های گوش کمک کند.

وی تصریح کرد: دارچین یک آنتی بیوتیک طبیعی قدرتمند است که استفاده از آن در تونیک‌های بهداشتی می‌تواند شیوه‌ای مناسب برای مقابله با باکتری‌های مضر باشد.

مرادی تأکید کرد: مطالعه سال ۲۰۱۱ محققان ایتالیایی بر روی بیش از ۴۰۰ بیمار مشخص کرد که شستشو با میخک و آویشن می‌تواند به از بین بردن عفونت‌های باکتریایی واژن که معمولاَ با آنتی بیوتیک درمان می‌شوند، کمک کند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر