گروه رسانه‌ای «لرستان»

کسب رتبه عالی دادگستری کل لرستان در ارزیابی قوه قضاییه

محمد رزم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در پل‌دختر، اظهارداشت: بر اساس فصل سوم سند تحول قضایی مصوب 30 آذر ماه سال جاری آیت‌الله رییسی ریاست قوه قضاییه و اجرای ماده 31  عمل‌کرد دادگستری سراسر کشور بررسی شد.

وی افزود: عملکرد تمام دادگستری‌های سراسر کشور بر اساس دیگرضوابط و دستورالعمل سنجش بهره‌وری،بر اساس این مصوبه در برنامه‌ای مستمر و به صورت منظم از سوی قوه قضاییه بر مبنای یک‌سری معیارها و شاخص‌هایی سنجیده و رتبه استان‌ها مشخص شدکه دادگستری کل لرستان موفق به کسب رتبه عالی شد.

رییس کل دادگستری لرستان گفت: در این ارزیابی تعداد 6 شاخص مهم شامل «عملکرد بر پایه ورود»، «عملکرد بر پایه شعب فعال»، «وضعیت پرونده‌های معوقه و مسن»، «وضعیت اتفان آراء»، «وضعیت صلح و سازش» ، «وضعیت زمان رسیدگی به پرونده‌ها» و چهارده زیر شاخص مربوط که به تصویب ریاست  قوه قضاییه رسیده ، ملاک و مبنای تصمیم‌گیری مراجع ارزیابی کننده بود.

وی افزود: بر مبنای این شاخص‌ها که تدوین و به تصویب ریاست قوه قضاییه رسیده و برحسب دستورات موکد وی به عملکرد استان‌ها در مقیاس کشوری از یک تا 31 امتیاز‌دهی شد.

رزم یادآورشد: به منظور سهولت در توصیف وضع موجود، عمل‌کرد هر دادگستری در پنج سطح «ضعیف»، «متوسط»، «خوب»، «خیلی خوب» و «عالی» مشخص و نتایج ارزیابی با دوره قبل نیز مقایسه شد.

نماینده عالی دستگاه قضایی در لرستان گفت: مطابق ارزیابی انجام شده توسط معاونت  راه‌بردی و برنامه‌ریزی قوه قضاییه که مرجع مرتبط با این موضوع می‌باشد، وضعیت دادگستری کل استان لرستان در میان کل دادگستری‌های سراسر کشور، «عالی» اعلام شد.

وی افزود: این موفقیت در سایه توکل و عنایت خداوند سبحان و اهل بیت (ع) و برنامه‌ریزی و تلاش و کوشش شبانه‌روزی و اتحاد و انسجام و وحدت بین همکاران قضایی و اداری محقق شده است.

رییس کل دادگستری لرستان گفت: امید که این قلیل زحمات مورد قبول و رضایت خداوند و جلب رضایت مردم و شهروندان عزیز، بزرگ و ولایت‌مدار این استان به عنوان سرمایه‌های ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و قوه قضاییه قرار گیرد.

گفتنی است ؛  در بخشی از تقدیر نامه معاونت راه‌بردی قوه قضاییه خطاب به رییس کل دادگستری استان لرستان ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت ارشد و کلیه مدیران و کارکنان قضایی و اداری دادگستری استان لرستان آمده است: «طبق ارزیابی انجام شده وضعیت آن دادگستری در میان کل دادگستری‌ها «عالی» می‌باشد و ضمن تشکر از جناب‌عالی و کلیه مدیران و کارکنان آن دادگستری انتظار دارد با اتخاذ تصمیمات موثر و برنامه‌ریزی دقیق و توام با نظارت مداوم نسبت به حفظ و تداوم جایگاه فعلی استان اقدام لازم صورت پذیرد.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر