گروه رسانه‌ای «لرستان»

یش از آنکه دیر شود،قدر ذخائر فرهنگی خودمان را بدانیم

این روزها آن قدر خبر تلخ شنیده ایم که هیچ عسلی کام مان را شیرین نمی کند. مرگ ،مرگ و … هر روز خبر مرگ عزیزی و بزرگی می رسد. دیروز خبر درگذشت مرحوم الهیار ملکشاهی بود که مردم لرستان الحق و الانصاف در تشیع و تکریمش سنگ تمام گذاشتند وبا حضورشان اثبات کردند که قدردان زحمات مرحوم ملکشاهی خواهند بود.

یش از آنکه دیر شود،قدر ذخائر فرهنگی خودمان را بدانیم

▪️محمد بهاری– مدیرعامل خانه مطبوعات و خبرگزاری های استان لرستان
🔹این روزها آن قدر خبر تلخ شنیده ایم که هیچ عسلی کام مان را شیرین نمی کند. مرگ ،مرگ و … هر روز خبر مرگ عزیزی و بزرگی می رسد. دیروز خبر درگذشت مرحوم الهیار ملکشاهی بود که مردم لرستان الحق و الانصاف در تشیع و تکریمش سنگ تمام گذاشتند وبا حضورشان اثبات کردند که قدردان زحمات مرحوم ملکشاهی خواهند بود.
اما امروز خبر ناگوار دیگر را دادند استاد” محمود مدیری” هنرمند پیشکسوت، آهنگساز و نوازنده ویلون لرستانی به دیار باقی شتافته است.
ایشان را از سالیان بسیار قبل می شناختم. هم به واسطه هنر برجسته و غنای موسیقی ایشان، و هم به واسطه دوستی با مرحوم دایی بنده. در فرصت هایی که دست می داد در خیابان علوی خدمت ایشان رسیده و عرض ادب و احوالپرسی می کردم، در بعضی دیدارهای پیشین از خاطرات خودشان در گروه موزیک لشکر نیزخاطراتی نقل می کردند. این اواخر به دلیل مشغله فراوان و کمبود وقت سعادت دیدار ایشان را نداشتم. اما می دانستم که کسالت دارند و حتی سال ۹۸ در بیمارستان بستری و تحت عمل قرار گرفته بودند.
استاد “محمود مدیری” از آهنگ‌سازان و نوازندگان توانمند ویولن لرستان و ايران است که زحمات و تلاش‌های فراوانی جهت اعتلای موسیقی لرستان کشیده است.
استاد مدیری، خالق آهنگ هایی مثل: “چشم‌به‌راه”، دایه‌دایه، یاد یار، کفش طلا، بیا بختم و بیا یارم، هالوی گندم خر ، قدم خیر و… بودند که هرکدام شان فخر موسیقی لرستان و ما با آنها خاطرات زیادی داریم.
مرحوم محمود مدیری از میان ما رخت بر بسته و به دیار باقی شتافتند. اما باید ما قدر داشته ها و ذخائر فرهنگی خودمان را بدانیم و ضمن افتخار به آنها در پاسداشت و نکو داشت آنان کوشا باشیم. اساتیدی مانند: فرج علیپور، علی اکبرشکارچی ، محمد باجلاوند، ایرج رحمانپور، محمد میرزاوندی و … از مفاخر فرهنگی و حوزه موسیقی ما هستند و گرامیداشت آنان از وظایف تک تک ما و مدیران حوزه فرهنگ است، پیش از آنکه دیر شود و در نبودشان افسوس بخوریم باید اقدام کرد .در پایان به نمایندگی از طرف اصحاب رسانه استان لرستان درگذشت این هنرمند برجسته را به خانواده مکرم ایشان، جامعه هنری خصوصا اهالی حوزه موسیقی صمیمانه تسلیت عرض نموده و برای آن مرحوم علو درجات و غفران الهی و برای خانواده محترم مدیری و دیگر بازماندگان صبر آرزومندم.

  • نویسنده : محمدناصر بهاری
  • منبع خبر : پایگاه خبری اندیشه زاگرس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر