گروه رسانه‌ای «لرستان»

از ظرفیت کارشناسان قوه قضاییه برای ارتقای عدالت در جامعه استفاده شود

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد، علی بهادری جهرمی امروز در دیدار با رئیس کل دادگستری لرستان اظهار داشت: حضرت علی(ع) نماد عدالت در جامعه اسلامی بود و ما بایستی در اجرای عدالت ایشان رو الگوی کار خود قرار دهیم.

وی با بیان اینکه وکیلی و کارشناسی که می‌خواهد حق را اجرا کند، بایستی از نظر اعتقادی و حق طلبی جایگاه بالایی داشته باشد، افزود: در بیش از ۱۰ استان از کشور برای مراکز مشاوره و کارشناسان دستگاه قضایی ساختمان مجهز ایجاد کرده‌ایم و امیدواریم در استان لرستان نیز این ساختمان ایجاد شود. 

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده  قوه قضاییه بیان کرد: جایگاه و نقش وکیل و کارشناس بایستی در نظام تحقق عدالت در منظر مردم، خود و مسئولان دستگاه قضا مشخص باشد. 

بهادری جهرمی با اشاره به اینکه وکلا و کارشناسان بایستی قسمت‌های نامشخص پرونده‌ها را روشن کنند و وکلا باید بدانند که بایستی از حق موکل حمایت کنند نه از ناحق او و این موضوع بایددر نظام جمهوری اسلامی اجرا شود. 

وی خاطرنشان کرد: بایستی نگاه مردم نسبت به جامعه کارشناسان و وکلا را در جامعه مثبت کنیم و اعمال این کار تنها با ایجاد تغییر در خود جامعه وکلا و کارشناسان آغاز شود.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده  قوه قضاییه گفت: نیروهای مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضاییه از متعهدترین و باسواد ترین افراد فعال در جامعه حقوقی کشور هستند و بایستی از ظرفیت آنان برای ارتقای عدالت در جامعه استفاده شود.

انتهای پیام/۸۵۰۲۰


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر