گروه رسانه‌ای «لرستان»

وضعیت قرمز کرونا در همسایگی لرستان

ایسنا/لرستان استاندار لرستان گفت: با توجه به حجم ترددهای جاده‌ای، وضعیت قرمز در برخی شهرهای استان خوزستان، هشداری جدی برای لرستان است.

سید موسی خادمی در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مقابله با کرونا که امروز ۲۵ بهمن‌ماه به ریاست دکتر روحانی و با حضور استانداران سراسر کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، علیرغم اینکه در دو هفته گذشته وضعیت قرمزی در کشور گزارش نشده بود اما در این هفته برخی از شهرهای کشور به خصوص در استان خوزستان وارد وضعیت قرمز شده‌اند.

وی تصریح کرد: وضعیت قرمز کرونا به همسایگی لرستان رسیده و با توجه به حجم ترددهای جاده‌ای، وضعیت قرمز در برخی شهرهای استان خوزستان، هشداری جدی برای لرستان است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه نباید شرایط عادی تلقی شود، خاطرنشان کرد: مردم آمادگی برای رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی را داشته باشند زیرا کرونا تمام نشده و شواهد از بازگشت موج جدیدی حکایت دارد.

خادمی اضافه کرد: با لحاظ شرایط کنونی و همسایگی با استان خوزستان، محدودیت‌هایی با هدف پیشگیری از افزایش مبتلایان در ورودی‌های استان به ویژه در شهرستان پلدختر اعمال خواهد شد

وی از آغاز واکسیناسیون در استان خبر داد و افزود: همزمان با سراسر کشور تزریق واکسن در استان آغاز شده و در سری اول حدود ۲۶۰ نفر از کارکنان کادر درمان واکسینه شده و این روند ادامه خواهد داشت.

استاندار لرستان با بیان اینکه هفت شهر استان در وضعیت زرد قرار دارند، ادامه داد: خرم‌آباد، بروجرد، سلسله، دلفان، کوهدشت، الیگودرز و پلدختر در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند و سایر شهرهای استان در وضعیت آبی هستند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر