گروه رسانه‌ای «لرستان»

تشریح آخرین وضعیت جاده‌های در حال احداث لرستان/ افتتاح چهارخطه ازنا _شازند در ۱۴۰۰

وحید کرم الهی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اینکه مهمترین محورهای استان چهارخطه‌هایی هستند که منتهی به مرکز لرستان می‌شوند، عنوان کرد: عملیات اجرایی چهارخطه خرم‌آباد_بروجرد به طول ۱۰۰ کیلومتر تمام شده و در حال بهره‌برداری است.

وی به محور خرم‌آباد_کوهدشت نیز اشاره کرد و افزود: این محور با طول ۸۷ کیلومتر ۷۴ کیلومتر آن زیر بار ترافیک رفته و ۱۳ کیلومتر باقی‌مانده نیز در دست ساخت است.

سرپرست راه و شهرسازی لرستان گفت: از این ۱۳ کیلومتر ۸ کیلومتر آن در محدوده خرم‌آباد و ۵ کیلومتر در محدوده شهرستان کوهدشت (واریانت چنار) در دست ساخت است.

کرم ‌اللهی با اشاره به محور خرم‌آباد_نورآباد که قسمتی از کریدور بزرگراهی غرب کشور است، عنوان کرد: این محور  با طول ۸۵ کیلومتر آغاز شد که ۶۲ کیلومتر آن انجام و مابقی در حال ساخت است.

وی گفت: چهار خطه فیروزآباد _ الشتر نیز به طول ۱۴ کیلومتر یکی دیگر از چهارخطه‌های استان است که ۱۰ کیلومتر آن انجام و ۴ کیلومتر دیگر نیز در دست ساخت است.

سرپرست راه و شهرسازی لرستان افزود: محور خرم‌آباد -پل‌دختر  با طول ۹۵ کیلومتر  که بیش از ۴۰ کیلومتر آن قبلا چهارخطه شده و در دست اقدام بود، اما بدلیل وقوع سیل، وزارت راه و شهرسازی برنامه‌ای را تنظیم کرد تا این محور در چهار قطعه به صورت راه اصلی دو خطه به سمت پل‌دختر با ایمنی بیشتر و فاصله مناسب از رودخانه بازسازی شود.

کرم اللهی افزود: عملیات اجرایی قطعه یک محور خرم‌آباد_پلدختر از سمت تنگ تیر و ویسیان به سمت معمولان از سال گذشته شروع شده، مجری این پروژه قرارگاه خانم‌الانبیا بوده و در حال حاضر فعال است.

وی اضافه کرد: قطعه چهارم محور خرم‌آباد_پل‌دختر که کلنگ آن در تیرماه سال جاری با حضور مقام عالی وزارت راه و شهرسازی به زمین زده شد به پیمانکار دیگری واگذار و کارگاه آن هم فعال است.

سرپرست راه و‌شهرسازی لرستان بیان کرد: مطالعات قطعات دو‌ و سه محور خرم‌آباد_پل‌دختر در دست اقدام است که پس از اتمام مطالعات برای اجرا به پیمانکار ارجاع خواهد شد.

وی در مورد محور خرم‌آباد_سپیددشت گفت: طول این محور ۷۰ کیلومتر است که کار تعریض ۱۸ کیلومتر آن در دست اقدام و ۶ کیلومتر آن انجام شده، ۱۲ کیلومتر آن نیز در دست اجراست و مابقی مسیر در دست مطالعه است.

وی در خصوص چهارخطه ازنا _شازند نیز توضیح داد: این محور با طول ۳۴/۴ کیلومتر در حوزه لرستان در ۵ قطعه  شروع و تا کنون ۳ قطعه آن با طول ۱۷.۸ کیلومتر آماده  و دو قطعه دیگر با طول ۱۶.۶ کیلومتر با پیشرفت ۳۵ درصد در دست اجرا است که در سال ۱۴۰۰ به اتمام می‌رسد.

انتهای پیام /


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر