گروه رسانه‌ای «لرستان»

گشایشی در وضعیت بیکاری جوانان لرستان ایجاد نشده/ اعتبارات تخصیصی سفر نوبخت جذب شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این شهرستان، ضمن سفارش همگان به تقوای الهی، اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) فرمودند که باتقواترین مردم کسی است که حق را بگوید، چه این حق به نفع وی باشد و چه به ضررش.

وی خاطرنشان کرد: اگر انسانی کنترل چشم و گوش و زبان خود را نداشته باشد، در نتیجه همین گناهان کوچک و بزرگ او را به سراشیبی سقوط منتهی می‌کنند.

ملت ایران از عزت و استقلال کشور حمایت می‌کنند

امام‌جمعه خرم‌آباد، با اشاره به حضور اقشار مختلف مردم در مراسم گرامی‌داشت چهل‌ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بیان کرد: با وجود شیوع ویروس کرونا، اما همه مردم به صحنه آمده و همچون گذشته شگفتی آفریدند.

شاهرخی تصریح کرد: آنچه جشن‌ها و برنامه‌های دهه‌فجر را از سایر مراسم در کشورهای دیگر متمایز می‌کند، مردمی بودن آن است، جوانان انقلابی و حزب‌الهی به صحنه آمده و مراسم‌ها را برگزار می‌کنند.

وی با بیان اینکه مردم از عزت و استقلال کشور حمایت می‌کنند، افزود: مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال و شیوه جدید برگزاری آن حکایت از این دارد که مردم حامی عزت و استقلال ایران هستند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اعتماد به جوانان و سپردن امور به این قشر از جامعه، از حضور این افراد در کنار دستگاه‌های متولی در برگزاری برنامه‌های دهه‌فجر استان تقدیر کرد.

شاهرخی ادامه داد: برخی سازمان‌ها و ادارات در برپایی اقامه نماز همکاری لازم را داشته و برخی نیز این‌چنین نبودند، از این‌رو بایستی علل و عوامل عدم مشارکت را بررسی کرد.

تاکید بر جذب اعتبارات سفر معاون رئیس‌جمهور

امام‌جمعه خرم‌آباد، جذب اعتبارات سفر معاون رئیس‌جمهور را نخستین پیام حضور مردم در برنامه‌های دهه‌فجر همچون گرامی‌داشت ۲۲ بهمن و مطالبه آنان برشمرد و افزود: در سفری که رئیس سازمان برنامه و بودجه در ۲۰ بهمن به لرستان داشت، هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان علاوه بر بودجه‌های سالانه استان، برای تکمیل طرح‌ها تا پایان دولت دوازدهم تخصیص داده شد، از این‌رو انتظار می‌رود این اعتبارات هرچه‌سریع‌تر برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام جذب و اختصاص پیدا کند.

وی ادامه داد: اجرایی شدن طرح اقدام ملی مسکن که مقرر شده بیش از ۱۰ هزار مسکن در لرستان ساخته شود، دستگاه‌های مربوطه این مطالبه مردمی را اجرایی کنند، ضمن اینکه موضوع عنوان شده به طور مستمر پیگیری و رصد خواهد شد.

شاهرخی، اجرایی شدن ۲۵۰۰ واحد مسکونی و ۳ هزار شغل برای فرزندان شهدا و ایثارگر را دیگر مطالبه و پیام حضور مردم در مراسم ۲۲ بهمن عنوان و خاطرنشان کرد: چهارمین پیام احیای کارخانه‌های تعطیل شده و حل مسائل حقوقی و قضایی واحدهای نیمه‌تمام و مشکل‌دار است.

گشایشی در وضعیت بیکاری جوانان لرستان به وجود نیامده

امام‌جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه گشایشی در وضعیت بیکاری جوانان لرستان به وجود نیامده است، گفت: مردم از استاندار استان و مدیران مرتبط با دستگاه‌های قضایی انتظار دارند با حل مشکلات، هزاران نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم جذب کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی شوند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بر اهمیت تخصیص آب به این استان تاکید و تصریح کرد: اگرچه تلاش‌هایی در گذشته و همچنین ماه‌های اخیر انجام شده، اما بایستی مستمر و جهادگونه باشد تا میزان زمین‌های آبی استان به سطح متوسط در کشور برسد.

شاهرخی، افزایش تخصیص آب، اتصال شبکه‌های آبیاری به زمین‌های دیم، تکمیل سدهای در دست احداث از مهمترین مطالبات مردم لرستان است.

وی، بازآفرینی شهری خرم‌آباد را از دیگر درخواست‌های مردم مرکز استان برشمرد و افزود: با وجود اقدامات انجام شده اما این تلاش‌ها کافی نیست، حقوق برخی کارکنان شهرداری عقب افتاده که در شرایط سخت اقتصادی امروز شایسته نیست، درختانی تنومند و ریشه‌دار گاهی بدون دلیل قطع می‌شوند که بایستی در این زمینه تجدیدنظر شود.

شاهرخی بیان داشت: مردم نیز با شهرداری همکاری کنند، چنانچه مطالبه‌ای وجود دارد پرداخت شود تا رو به پیشرفت برویم و از این وضعیت نامطلوب خارج شویم.

تشریح علل پیروزی انقلاب اسلامی

امام‌جمعه خرم‌آباد، دین‌ستیزی حاکمان و فساد درون سیستم حکومتی رژیم پهلوی را علل مهم شکل‌گیری انقلاب اسلامی خواند و گفت: ظلم و بی‌عدالتی گسترده در کشور و حمایت حاکمان از ظالمان و مفسدان، وابستگی کامل به کشورهای بیگانه به ویژه آمریکا، بی‌اعتنایی به رای مردم، عقب‌ماندگی کشور در حوزه‌های علم و صنعت و عدم برخورداری از امور رفاهی ابتدایی از دیگر عوامل قیام مردم و پیروزی انقلاب اسلامی است.

وی اظهار داشت: ملت ایران برای پیروزی انقلاب هزینه‌های زیادی پرداخت کردند و همچنان محکم در اطاعت از رهنمودهای مقام معظم رهبری ایستاده‌اند، انتظار می‌رود مدیران استانی و ملی با مجاهدت و کار جهادی و مضاعف به مطالبات مردم جامه عمل بپوشانند.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر