گروه رسانه‌ای «لرستان»

توزیع واکسن در تمامی بیمارستان‌های لرستان/هشدار ورود موج چهارم کرونا

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حمید مخیری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد کرد: تاکنون واکسن توزیع شده برای کادر درمان شاغل در بخش مراقبت‌های ویژه بیماران کرونایی تزریق شده است.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا تا کنون ۱۸۶ دوز از واکسن اسپوتنیک ۵ در شهرستان‌های مختلف استان برای پرسنل مذکور تزریق شده است.

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های واگیر لرستان بیان داشت: در خرم‌آباد ۵۶ نفر و بروجرد، دورود، کوهدشت، الیگودرز، دلفان، پلدختر و ازنا به ترتیب ۲۵، ۱۵، ۲۰، ۱۰، ۲۰، ۲۰و ۲۰ نفر واکسن را دریافت کرده‌اند.

مخیری گفت: محموله دوم از واکسن کرونا طی هفته جاری وارد کشور خواهد شد.

وی با بیان اینکه بخش دوم از واکسن ارسالی به استان برای مابقی کادر درمان و بهداشت تزریق خواهد شد، افزود: با روندی که در پیش گرفته‌ایم بسیار امیدواریم که تا پایان سال بخشی از جمعیت عمومی شامل گروه‌های پرخطر مردم واکسن کرونا را دریافت کنند.

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های واگیر لرستان تصریح کرد: فعلا تزریق واکسن برای مادران باردار، مادرانی که به فرزندان شیر می‌دهند و جمعیت بالاتر از ۶۵ سال و کمتر از ۱۸ سال در برنامه نیست.

مخیری همچنین از افزایش آمار مبتلایان طی هفته گذشته و تغییر رنگ برخی شهرستان‌ها خبر داد و گفت: مردم نباید از رعایت پروتکل‌های بهداشتی غافل شوند، چرا که بیماری کرونا همچنان قربانی می‌گیرد.

وی، گفت: افزایش آمار مبتلایان و تعداد بستری‌ها که منجر به تغییر رنگ برخی شهرستان‌های استان از آبی به زرد شده است، نشان می‌دهد که عدم توجه به پروتکل‌های بهداشتی طی چند هفته گذشته رفته رفته خود را نشان می‌دهد.

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های واگیر لرستان تصریح کرد: اگر پروتکل‌های بهداشتی با جدیت بیشتر از سوی مردم رعایت نشود، پیک چهارم با شدت بیشتر به زودی بروز خواهد کرد.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر