گروه رسانه‌ای «لرستان»

هدف اصلی شورای وحدت ارائه برنامه از سوی جریان‌های سیاسی است

حجت‌الاسلام و المسلیمن مرتضی محمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به اینکه یکی از اهداف شورای وحدت ساماندهی نیروهای انقلابی از طیف‌های انقلابی با میزبانی و محوریت روحانیت مبارز در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است، اظهارکرد: این شورا که از تشکل‌های قدیمی سازماندهی نیروها را بر مبنای احزاب، جریان‌های سیاسی و فرهنگی در شهرستان‌‌ها دنبال می‌کند و بر این اساس هفته آینده لیست کاندیداها را ارائه می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: شورای وحدت لیستی را ارائه می‌دهد که پس از انتخابات حزب و جریان سیاسی در صورت ناکارآمد بودن بتواند پاسخگو باشد.

رئیس شورای وحدت نیروهای انقلابی لرستان با بیان اینکه هدف اصلی شورا این است که جریان‌های سیاسی به کاندیداها برنامه داده و سپس از آنها پشتیبانی کند، تاکید کرد: با این اقدام از فله بازی کاندیداها که در جامعه رایج شده و بر اساس آن هر فردی وارد میدان شده و شعاری مطرح کند جلوگیری می‌شود.

محمدیان بیان کرد: اگر انتخاب‌ها بر مبنای احزاب پیگیری شود، بهترین گزینه‌هایی به شوراها راه پیدا می‌کند و این بدون شک تبعات مثبتی را به دنبال خواهد داشت، این درحالی است که اگر فله بازی در انتخابات جریان داشته باشد کسی پاسخگو نیست.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا لیست نهایی شورا آماده شده است، توضیح داد: از ۱۰ روز پیش به احزاب استان اعلام کرده‌ایم تا لیست را ارائه کند، به محض آماده شدن لیست را اطلاع رسانی خواهیم کرد 

رئیس شورای وحدت نیروهای انقلابی لرستان با اشاره به اینکه برای اولین بار شاهد اجرای چنین برنامه‌ای در انتخابات هستیم، عنوان کردک متاسفانه عملکرد شوراها نه تنها در استان بلکه در کشور قابل قبول نبوده، یک دلیل آن به ضعف قانون و دیگری به بحث تشکیلاتی مربوط می‌شود، اما امیدواریم با این برنامه شاهد ورود نیروهای کارآمد به شوراها باشیم.

محمدیان در پایان صحبت‌های خود گفت: افراد مدنظر ما علاوه بر انقلابی بودن که مبنای اصلی است باید احتمال رای آوری بالایی داشته باشند، علاوه بر این دارای برنامه بوده و از مشکلات و چالش‌های شهر اطلاع کافی داشته باشد و برای این موضوع یک فرآیند پاسخ و پرسش را در دستور کار خواهیم داشت.

انتهای پیام/س


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر