گروه رسانه‌ای «لرستان»

وقف ارث برای تامین مسکن زوج‌های جوان/ مال دنیا اگر استفاده نشود، دردی را دوا نمی‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، روح‌الله طالبوند متولد 59  خیر جوان خرم‌آبادی است که در محله کم برخوردار ماسور اقدام به وقف 1500 متر زمین کرده است، خارج از اقدام نیک این خیر جوان بودن وی می‌تواند الگویی برای جوانان باشد تا از ظرفیت خود در هر زمینه‌ی استفاده کنند.

با این خیر جوان  که خود ساکن جنوب شهر است، گفت‌و گوی کوتاهی انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

وقف 1500 متر زمین

روح‌الله طالبوند که پس از تقسیم املاک بفکر وقف زمین و ساخت و ساز برای افراد نیازمند افتاده است، گفت: منتظر بودم شاید دیگر اعضای خانواده هم بخش از املاک خود را وقف کنند اما به هر حال این اتفاق رخ نداد و من پس از اینکه انحصار ورثه انجام شد 1500 متر زمین در منطقه کم برخوردار ماسور را برای ساخت حسینیه و چهل واحد مسکونی برای زوج های جوان وقف کردم.

وی افزود: با توجه به اینکه منطقه جنوب شهر فاقد حسینیه بزرگ و درشان مردم بود تصمیم گرفتم 500 متر از زمینی که در ماسور بود برای ساخت حسینیه وقف کردم و پس از کلنگ زنی عملیات اجرایی را آغاز خواهم کرد.

 

ساخت مجتمع مسکونی برای سر و سامان دادن جوانان

این خیر جوان بیان کرد: هزارمتر دیگر را هم با توجه به اینکه بسیاری از زوج‌های جوان این منطقه توان خرید، رهن و اجاره مسکن را ندارند قرار است چهل واحد مسکونی بسازیم تا جوانان بدون دغدغه تهیه مسکن سر و سامان بگیرند، صفر تا صد کار را خودم انجام می‌دهم تا واحدهای مسکونی به دست افراد نیازمند برسد، نام مجتمع را به نیت امام هستم مام رضا انتخاب کرده‌ام.

طالبوند در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه خداوند به من کمک کرد تا در این راه قدم بگذارم، عنوان کرد: به نظر می‌رسد انجام چنین کارهایی  در محله‌های کم برخوردار علاوه بر رفع مشکلات نیازمندان یک الگو و فرهنگ سازی برای ادامه حرکت‌هایی از این دست است.

وی تاکید کرد: همه افرادی که به اصطلاح از تمکن مالی برخوردار بوده با اتحاد و هم افزایی می توانند به رفع بخشی از مشکلات مردم کمک کنند، واقعیت این است که این شهر دلسوزی ندارد و همه  باید دست به دست هم بدهند و کاری کنیم.

 

مال دنیا اگر استفاده نشود، دردی را دوا نمی‌کند

این خیر خرم‌آبادی ادامه داد: متاسفانه بسیاری از افرادی که ازثروت هنگفتی برخوردار هستند تمایل چندانی برای کارهای خدا پسندانه از خود نشان نمی‌دهند، این در حالی است که اگر از مال دنیا برای کارهای خیر استفاده نشود به هیچ دردی نمی‌خورد، ما در جریان شیوع کرونا دیدیم که  بسیاری از آنها که وضع مالی خوبی داشتند هم از چنگال این ویروس منحوس رهایی پیدا نکردند.

طالبوند با اشاره به اینکه آنچه برای انسان ماندگار می‌ماندکارهای نیک است، خاطرنشان کرد: به دنبال اجرای طرح‌های دیگر در خرم‌آباد هستم ، تا می‌توانم در این مسیر گام بردارم تا شاید گوشه‌ی از مشکلات شهر و دیارم را  ولو اندک و ناچیز رفع کنم و امیدوارم دیگرانی هم که به تعبیری دستشان به دهنشان می‌رسد در این عرصه ورود کنند.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر