گروه رسانه‌ای «لرستان»

معاون فرهنگی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی: فرهنگ مصرف را در کنار شکرگزاری ترویج دهیم

ایسنا/لرستان معاون فرهنگی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: فرهنگ مصرف را در کنار شکرگزاری ترویج دهیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شاهمرادی در جشن ایلات و عشایر منطقه پل زال شهرستان پلدختر که امروز ۲۱ بهمن‌ماه برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی، انقلاب تکامل و تحول است که در تعالی انسان و تمدن نقش اساسی داشت.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی یک نگرش و ماهیت فرهنگی و توحیدی دارد.

معاون فرهنگی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی به جامعه عشایری اشاره کرد و افزود: امروزه هر سیاه چادر یک پایگاه تولیدی است که نقش اساسی در اقتصاد کشور ایفا می‌کند.

شاهمرادی با اشاره به تبیین سه مؤلفه و فرهنگ عشایری، خاطرنشان کرد: سخاوت، غیرت و شجاعت از خصوصیات ذاتی و رفتاری این مردم است.

وی در زمینه خدمات‌رسانی به جامعه عشایری عنوان کرد: به دستور مقام معظم رهبری در سال ۹۸ در حوزه آب‌رسانی و رفع مشکلاتی از قبیل جاده‌سازی بودجه‌هایی برای بخش جامعه عشایری در نظر گرفتند که تأثیر چشمگیری در روند تولید و اقتصاد این جمعیت مردمی داشت.

معاون فرهنگی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به فرهنگ مصرف، ادامه داد: فرهنگ مصرف و فرهنگ شکرگزاری را باید ترویج دهیم و اگر چنانچه این رویکرد را در زندگی اقتصادی نداشته باشیم حتی با رفع تحریم‌ها مشکلی حل نخواهد شد.

سید عیسی موسوی مسئول دفتر حوزه نماینده ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی لرستان نیز در این مراسم، اظهار کرد: از بین اقتدار نظامی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و اقتدار فرهنگی بسیار اساسی است که انقلاب اسلامی در این حوزه دارای سرمایه و اقتدار است به همین خاطر بیگانگان سعی دارند با تهاجم فرهنگی به جامعه ما آسیب برسانند.

وی تصریح کرد: جامعه عشایری مردمانی اعتقادی و مذهبی هستند که باید از این ارزش دفاع کنند چون معنویت باعث رشد و تعالی انسان می‌شود.

مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی لرستان خاطرنشان کرد: اگر ما حتی کشوری فرا صنعتی باشیم اما فاقد معنویت باشیم بی‌تردید به هدف نخواهیم رسید.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر