گروه رسانه‌ای «لرستان»

۳۰ درصد بودجه جاری مربوط به جهاد کشاورزی است

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، سیدموسی خادمی در حاشیه مراسم افتتاح طرح‌های حوزه کشاورزی و تقدیر از کشاورزان نمونه که با حضور دکتر روحانی رئیس جمهور، وزیر جهادکشاورزی، استانداران و مدیران جهاد کشاورزی به طور همزمان در سراسر کشور برگزار شد، اظهار کرد: کشاورزان موفقی که عملکرد بالایی در تولید محصولات کشاورزی دارند باید به الگویی برای دیگر بهره‌برداران این بخش تبدیل شوند.

وی افزود: کشاورزان موفق بستری برای افزایش تولید هستند و باید در حوزه آموزش، ترویج و تحقیقات باید آنها را دنبال کرد.

استاندار لرستان گفت: باید تفاوت کشاورزی که در هکتار سیزده تن گندم برداشت می‌کند با کشاورزانی که در همان هکتار و همان شرایط زمین ۴ تن برداشت می‌کنند را بررسی کرد.

خادمی گفت: متوقف شدن روی الگوهای موفق کشاورزی نمی‌تواند موفقیت چندانی برای توسعه بخش کشاورزی به دنبال داشته باشد، بلکه این الگوها باید معرفی شوند.

وی خاطر نشان کرد: کارشناسان مرکز تحقیقات کشاورزی باید روی الگوهای موفق تمرکز کنند و وقت بگذارند تا به اهداف مد نظر برای توسعه بخش کشاورزی دست پیدا کنیم.

استاندار لرستان در ادامه با اشاره به اینکه یکی از گسترده‌ترین شبکه‌های اداری مربوط به بخش کشاورزی است، عنوان کرد: سازمان جهاد کشاورزی یکی از پرهزینه‌ترین ادارات هم هست، به طوری که بالای ۳۰ درصد بودجه جاری استان به این بخش اختصاص دارد.

انتهای پیام /


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر