گروه رسانه‌ای «لرستان»

عدم تعادل در طراحی معابر مرکز شهر خرم آباد

عدم تعادل در طراحی معابر مرکز شهر خرم آباد   محمد بهاری_ روزنامه نگار شهرها خصوصا شهرهای دارای پیشینه تاریخی در بخش های مرکزی خود دارای جاذبه هاي گردشگري می باشند که متاسفانه در شهر خرم آباد کمتر بدان توجه شده است. امروزه مرکز شهر خرم آباد در معرض آسیب های بسیاری است. اگر شهر […]

عدم تعادل در طراحی معابر مرکز شهر خرم آباد

 

محمد بهاری_ روزنامه نگار

شهرها خصوصا شهرهای دارای پیشینه تاریخی در بخش های مرکزی خود دارای جاذبه هاي گردشگري می باشند که متاسفانه در شهر خرم آباد کمتر بدان توجه شده است.

امروزه مرکز شهر خرم آباد در معرض آسیب های بسیاری است.

اگر شهر را یک کالبد زنده و در جنب و جوش فـرض كنـيم، بخش مركـزي شـهرها در حكـم قلـب ايـن موجود زنده خواهد بود، و هرگونه زخم و آسیب مانند: بلایای طبیعی و یا اقدامات انسانی می تواند حیات این موجود زنده را با مخاطراتی مواجه سازد.

هرشهر دارای خیابان ها و هر خيابان دارای محدوده خاصی برای عبور عابر پیاده و همچنین تردد اتومبیل می باشد. طراحی شهری باید به گونه ای باشد که تعادل بین أین دو به خوبی برقرار باشد. در برهه ای طرح های شهری براساس الویت دادن بـه حضـور پررنـگ نقـش انسـانها و عابــران پيــاده، اجرا می گردید. در دهه های اخیر در دنیا و با افزایش حجم اتومبیل ها  نظریــه شهرهای اتومبیــل محــور مد نظر قرار گرفت. امــا امــروزه رویکــرد جهانــی بــا هــدف تعــادل بیــن ماشــین و

انســان به عنوان عابــر پیــاده در معادلات و طراحی شهری مورد توجه است. اما متاسفانه این رویه و تعادل در سطح شهر خرم آباد کمتر دیده شده و گاها تعارض و تناقض های جدی در این امر دیده می شود. به عنوان مثال اخیرا شهرداری خرم آباد در اقدامی، بخشی از  معبر اتومبیل گذر خیابان شهدا از میدان شهدا به سمت پل شهدا را حذف و برای استفاده عابرین پیاده سنگفرش نموده است. این خیابان به دلیل کم عرض بودن در اکثر مواقع با مشکلات ترافیکی همراه و با پارک اتومبیل در طرفین آن، به این مشکلات افزوده و ترافیک سنگین به وجود می آورد. این در حالی است که تردد اتوبوس های شرکت واحد در این خیابان نیزمحدود شده است.

حذف بخشی از این خیابان علاوه به برهم زدن نمای کلی این خیابان و بدقواره کردن آن ، باعث مشکلاتی در تردد اتومبیل ها و یا پارک آنها به وجود آورده است. این خیابان در گذشته با نورپردازی کنار جداول یکی از زیباترین خیابان های شهر خصوصا در شب بود لیکن در حال حاضر تعادلی بین باند عابر گذر و اتومبیل گذر وجود ندارد. عدم استقبال مردم در زمان تردد از این قسمت جدید می تواند نشان دهنده عدم اعتماد و نارضایتی مردم از این طراحی جدید شهری باشد.

از سوی دیگر لازم به ذکر است که تا سال ۹۵ میزان شهرنشینی در خرم آباد حدود ۶۵ درصد بوده است که این رقم توجه جدی طراحان شهریرا براي افراد پياده و سهولت در تردد آنها می طلبد واز اصول مهم در امر حمل و نقل شهری است اما این به معنای عدم توازن و یا پاک کردن صورت مسئله بخش دیگر نیست. متولیان طراحی شهری باید بدنبال راهکارهای جامع و پایدار برای حل این نوع مشکلات در سطح شهر باشند. حذف بخشی از یک خیابان قدیمی نمی تواند گره گشا باشد.

  • نویسنده : محمد ناصر بهاری
  • منبع خبر : پایگاه خبری اندیشه زاگرس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر