گروه رسانه‌ای «لرستان»

افتتاح ۲ هزار مسکن سیل‌زدگان لرستان / آغاز عملیات اجرایی ادامه دیواره ساحلی پل‌دختر

به گزارش خبرگزاری فارس از پل‌دختر، در مراسمی در نهمین روز از دهه فجر با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد ، علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، سید موسی خادمی استاندار لرستان و جمعی از مدیران کل استان ، امام جمعه، فرماندار و نماینده پل‌دختردر مجلس ۲ هزار مسکن سیل زدگان استان افتتاح شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان لرستان روز دوشنبه در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در پل‌دختر اظهار داشت : سال گذشته طی تفاهم‌نامه ای بین استانداری لرستان ، سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن کشور احداث  ۲ هزار مسکن محرومان استان لرستان کلنگ زنی شد.

مسعود رضایی افزود: ۳۷۷ واحد مسکن سیل‌زدگان از این تعداد مربوط به شهرستان سیل‌زده پل‌دختر است که سال گذشته عملیات اجرایی این ۲ هزار طرح با حضور نوبخت رییس سازمان برنامه بودجه کشور به نمایندگی در دهستان مورانی این شهرستان کلنگ زنی شد.

وی یادآورشد: یک‌هزار و ۸۶۰ واحد مسکن سیل‌زدگان با ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات و ۵۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض احداث شده که امروز به بهره برداری رسید.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گفت: ۱۵۳ هزار و ۵۰۰ واحدمسکن روستایی در این استان احداث شده و ۱۱۶ هزار واحد معادل ۷۲ درصد  نیز با استفاده از تسهیلات بهسازی مقاوم سازی شده در حالی که میانگین مقاوم سازی در کشور ۴۸ درصد می‌باشد.

وی افزود: با توجه به مطالبه مردم و در جهت جلوگیری از نفوذ سیلاب به بخش پایینی منطقه سازمانی‌ها در بخش جنوب غربی شهر پل‌دختر مبلغ ۷۰ میلیارد تومان به احداث ادامه فاز دوم دیواره ساحلی این شهر و دیواره ساحلی شهر معمولان اختصاص پیدا کرده که امروز کلنگ‌زنی شد.

رضایی یادآورشد: برای احداث و تکمیل فاز اول دیواره ساحلی شهر پل‌دختر به طول ۲ هزارو ۳۰۰ متر با میانگین ارتفاع یک هزار و ۱۰۰ شمع و سازه بتن آرمه مبلغ ۱۶۰ میلیارد تومان هزینه شده که امروز با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه و هیات همراه افتتاح شد.

نوبخت به اتفاق هیات همراه از دیواره ساحلی، پل  ابراهیم آباد و گلزار شهدای معمولان بازدید و پس ازبازدید پل‌های بابازید و پران پرویز پل‌دختراز سالن‌های ورزشی ، استخر شنا و چمن فوتبال این شهر بازدید کرد. همچنین با حضوررییس سازمان برنامه و بودجه کشور فاز اول مینی پالایشگاه پل‌دختر افتتاح شد.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر