گروه رسانه‌ای «لرستان»

نماینده ولی‌فقیه در لرستان: نصرت الهی باید پشتوانه‌ی کوشش و مجاهدت‌های ما باشد

ایسنا/لرستان امام جمعه خرم‌آباد گفت: نصرت الهی باید پشتوانه تلاش، کوشش و مجاهدت‌ها باشد، خدا را با صفات جلال و جمال‌اش یاد کردن مهم است.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی، امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد، اظهار کرد: اطاعت از آموزه‌های الهی در زندگی فردی و اجتماعی ما باید سرلوحه همه فعالیت‌های ما باشد.

وی با بیان اینکه فتح مکه در سال هشتم هجری و پس از گذشت ۲۰ از بعثت نبی مکرم اسلام(س) اتفاق افتاد و در این مدت آنچنان اوضاع بر مسلمانان سخت و دشوار می‌شد که برخی از آنان بر وعده الهی یاری و نصرت به تردید افتادند، تصریح کرد: در سوره احزاب آیه ۱۰ به این مسئله اشاره می‌شود.
شاهرهی با تأکید بر اینکه از جمله این سختی‌ها محاصره شعب ابی طالب بود که مسلمانان سه سال در محاصره سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی قرار گرفتند و راه به سوی آن‌ها بسته بود، افزود: البته تمام این ناراحتی‌ها از بزرگ و کوچک روی دوش رهبر نهضت که پیامبر اسلام(ص) بود می‌نشست؛ این دشواری‌ها و سختی‌ها روی دوش پیامبر بود و اتکای همه به سمت پیامبر اسلام(ص) و همه متوجه او بودند.

امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه پیامبر(ص) عمود مستحکم خیمه اسلام و استقامت را در بین مسلمانان ترویج و گسترش داد و آن ایمان اولیه ای که مسلمانان به راه و شیوه پیامبر داشتند، آن‌ها را نجات داد، گفت: در اینجا بود که آیه «إِذَا جَاءَ نَصْرُ اللَّهِ وَالْفَتْحُ» آمد و سوره «نصر» در فتح مکه بر پیامبر اسلام نازل شد.

وی با بیان اینکه ما برای نصر و پیروزی نیاز به نیروی انسانی و تجهیزات داریم، اما آن کسی که پیروزی را رقم می‌زند خدای متعال است؛ تصریح کرد: نصرت الهی باید پشتوانه تلاش و کوشش و مجاهدت‌ها باشد، خدا را با صفات جلال و جمال‌اش یاد کردن مهم است.
انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر