گروه رسانه‌ای «لرستان»

نماینده مردم در مجلس خبر داد: ایجاد نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در بروجرد

ایسنا/لرستان نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی از ایجاد نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در بروجرد خبر داد و گفت: همه شرایط را برای ایجاد نیروگاه در بروجرد مهیا می‌کنیم.

فاطمه مقصودی امروز در نشست بررسی و جانمایی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی بروجرد، اظهار کرد: با توجه به مصرف برق صنایع و شهرهای شمال لرستان و به خصوص شهرستان بروجرد، ایجاد این نیروگاه یکی از اولویت‌های توسعه شهرستان است.

وی عنوان کرد: با توجه به نزدیکی خط‌لوله گاز سراسری و همچنین نیروی کار در منطقه در کنار اراضی ملی می‌توانیم این نیروگاه را در شهرستان ایجاد کنیم.

مقصودی بیان کرد: تاکنون تفاهم‌نامه‌هایی در این زمینه با وزارت نیرو منعقد شده است.

در ادامه طرزطلب، مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور، گفت: با توجه به شرایط موجود و مناطق پیشنهادی می‌توانیم این نیروگاه را در شهرستان بروجرد و استان لرستان ایجاد کنیم.

وی افزود: این نیروگاه از نوع نیروگاه‌های سیکل ترکیبی و با راندمان ۵۸ درصد است که هیچ آلاینده زیست‌محیطی برای منطقه ندارد.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور، تصریح کرد: نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی در چند ماهه گذشته پیگیر این مهم بوده و با توجه به همکاری بین‌بخشی دستگاه‌ها در تلاش هستیم تا این نیروگاه را ایجاد کنیم.

طرزطلب خاطرنشان کرد: این نیروگاه‌ها مورد تایید سازمان محیط‌زیست بوده و با توجه به سیستم این نیروگاه‌ها، با مصرف آب بسیارکمی فعالیت می‌کنند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: حجم سرمایه‌گذاری این طرح حدود ۲۵۰ میلیون یورو است.

 در این نشست مقرر شد پس از بررسی نقاط پیشنهادی و بازدید میدانی کارشناسان، این طرح بزودی برای حضور سرمایه‌گذاران به مناقصه گذاشته شود.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر