گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیر ستاد اقامه نماز لرستان مطرح کرد: ثبت فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی در سامانه سجاده

ایسنا/لرستان مدیر ستاد اقامه نماز لرستان با اشاره به راه‌اندازی سامانه سجاده توسط ستاد اقامه نماز، گفت: این سامانه با هدف دقت‌نظر در امور ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها در حوزه نماز راه‌اندازی شده است.

حجت‌الاسلام محمدجواد چراغی در نشست دبیران اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی لرستان که امروز ۱۴ مهرماه در سالن اجتماعات کمیته امداد لرستان برگزار شد، اظهار کرد: ارزیابی عملکرد فعالیت دستگاه‌ها در حوزه نماز، مستلزم دقت‌نظر در ارزیابی است که در این راستا سامانه «سجاده» برای تسهیل در عملکرد و توجه کافی به ارزیابی عملکرد در حوزه نماز راه‌اندازی شده است.

وی بر لزوم ثبت عملکرد دستگاه‌ها اطلاعات و فعالیت‌های حوزه نماز در سامانه سجاده تاکید و تصریح کرد: در حوزه ارزیابی عملکرد اقامه نماز دستگاه‌های اداری ۴۰ درصد ارزیابی توسط خود دستگاه انجام می‌شود به طوری که دستگاه توسط تیم ارزیاب به خودشان نمره می‌دهند و نمرات وارد سامانه سجاده می‌شود.

چراغی با تاکید بر این‌که علاوه‌بر ثبت فعالیت‌های حوزه نماز باید در سامانه ایده‌های ادارات هم برای اقامه بهتر نماز ثبت و ارسال شود، ادامه داد: ستاد اقامه نماز براساس وظیفه ذاتی، رسالت گزارش‌گیری را دارد چراکه بودجه‌ای برای امر نماز اختصاص می‌یابد و در همین راستا باید نظارت صورت گیرد.

مدیر ستاد اقامه نماز لرستان از برگزاری دوره آموزش کار با سامانه سجاده برای ارسال گزارشات خبر داد و خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه‌هایی که با ادارات منعقد می‌شود به دبیران شهرستان‌ها نیز ارسال شود.

وی با اشاره به درج تعداد ائمه جماعات، نمازخانه‌ها و مشکلات در سامانه سجاده، اضافه کرد: کانال‌های ستاد اقامه نماز دارای محتواهایی در تربیت نماز، آیات نماز، شبهات نماز و تربیت است که با عنوان یاوران نماز در اینا و سروش قابل دسترسی است‌ این در حالی‌است که در حوزه گسترش فرهنگ نماز، تاکید بر لزوم توجه به فضای مجازی است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر