گروه رسانه‌ای «لرستان»

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد: اجرای ۷۰۰۰ هزار هکتار توسعه باغات دیم در اراضی شیب‌دار لرستان

ایسنا/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: تاکنون ۷۰۰۰ هکتار توسعه باغات دیم در اراضی شیب‌دار استان انجام شده است.

اسفندیار حسنی‌مقدم امروز ۱۵ مهرماه با بیان اینکه دراستان اقدامات مناسبی در زمینه کشت باغات دیم در اراضی شیب‌دار انجام شده است، اظهار کرد: در سال ۹۶ اقدام و حرکت مطلوبی انجام شد که منجر به کشت ۷۰۰۰ هکتار باغات دیم در اراضی شیب‌دار شد.

وی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین پروژه‌های بخش کشاورزی کشت گیاهان دارویی و توسعه کشت باغات دیم در اراضی شیب‌دار است که در این راستا ستاد کشت گیاهان دارویی و توسعه باغات در اراضی شیب‌دار را تشکیل داده‌ایم تا فرآیند این پروژه‌ها را تسریع و عملی کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان خاطرنشان کرد: استان‌ دارای ظرفیت‌های خوبی جهت توسعه کشت باغات دیم در اراضی شیب‌دار است و در این راستا چاله کنی، تهیه نهال و سایر امکانات جهت کاشت باغات در اراضی شیب‌دار توسط سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان به‌صورت رایگان در اختیار کشاورزان قرار داده می‌شود.

حسنی مقدم ادامه داد: به‌منظور توسعه کشت باغات دیم در اراضی شیب‌دار توسط تیم مرکز تحقیقات مناطق مستعد برای کاشت باغات شناسایی می‌شود و بعد از آن نکاتی که به لحاظ فنی و آموزشی نیاز است به کشاورزان انتقال می‌دهند، درزمینهٔ کشت گیاهان دارویی و توسعه کشت باغات دیم در اراضی شیب‌دار تیم تحقیقاتی استان عملکرد مؤثری داشته است.

وی اظهار کرد: در استان مشکل فنی، اجرایی و اعتباری جهت کشت گیاهان دارویی و توسعه باغات دیم در اراضی شیب‌دار نداریم تنها مشکل مشارکت ضعیف کشاورزان در روند کشت باغات در اراضی شیب‌دار است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر