گروه رسانه‌ای «لرستان»

از ظرفیت مواکب اربعین برای محرومیت‌زدایی لرستان استفاده شود

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در جلسه ستاد اربعین لرستان با تسلیت ایام ماه صفر، اظهارکرد: در شرایط کنونی کشور و شیوع ویروس کرونا دل‌های ما متوجه کربلا است و آرزو داشتیم در ایام اربعین به عنوان زائر اما حسین (ع) به زیارت سید و سالار شهیدان می‌رفتیم. 

وی با ذکر این مطلب که در بیانی از امام حسن عسگری(ع)، زیارت اربعین علامت مومن بیان شده است، تصریح کرد: در کتب معتبر از اربعین به عنوان روزی که اهل حرم امام حسین(ع) از شام به مدینه رسیدند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه دین اسلام دین کاملی است و برای هر شرایطی احکام خاصی مشخص کرده است، تصریح کرد: نماز را باید ایستاده خواند اما اگر کسی در شرایطی توان ایستادن نداشته باشد، می‌تواند نشسته نماز بخواند و یا در باب زیارت هم زیارت قریب و هم زیارت بعید داریم که در این ایام می توان از راه دور عمل زیارت اربعین را به جا بیاوریم، به معنای دیگر اسلام در باب عبادات، معاملات و زیارات در شرایط مختلف توصیه‌های مختلف دارد.

شاهرخی با اشاره به این‌که ما در شرایطی هستیم که تجمعات موجب ضرر است و ضرر زدن به خود و دیگران حرام است، تصریح کرد: تاکید ما این است که از راه دور عمل زیارت اربعین را به جا بیاوریم چراکه امکان حضور در کربلا با توجه به شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا وجود ندارد. 

وی با ذکر این مطلب که در سال‌های گذشته ظرفیت‌های فراوانی برای خدمت به زائران اربعین حسینی به کار گرفته می‌شد، افزود: از ظرفیت مواکب حسینی در شرایط کنونی برای محرومیت‌زدایی استفاده شود ما شانی غیر از خدمت به مردم نداریم و جلوه و اوج این خدمت محرومیت زدایی می باشد و این در حالی است که کار ائمه معصوم (ع) دستگیری از محرومین بوده است از طرفی رسیدگی به کسانی که در شرایط کرونا آسیب دیدند مورد تاکید است.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر