گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان خبر داد: ثبت‌نام بیش از ۲۴ واحد بخش خصوصی در حوزه صنایع‌دستی

ایسنا/لرستان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان از ثبت‌نام بیش از ۲۴ واحد بخش خصوصی در حوزه صنایع‌دستی در سامانه کارا خبر داد.

سید امین قاسمی امروز ۱۲ مهرماه در جمع مردم رومشکان، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، اظهار کرد: از روز ۶ تا ۱۲ مهر به‌عنوان هفته گردشگری و روز ۶ مهر به‌عنوان روز جهانی جهانگردی نام‌گذاری شده است.

وی تصریح کرد: در راستای آزادسازی حریم قلعه فلک‌الافلاک به منظور ثبت جهانی این اثر تاریخی منحصر به فرد، با همت استاندار لرستان، تاکنون ۲۱ جلسه با هیأت دولت داشتیم و ایشان تلاش بسیاری در این راستا انجام داده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان با اشاره به نقش ویژه گردشگری و صنایع‌دستی خاطرنشان کرد: وزیر میراث فرهنگی، نهایت فعالیت را برای توسعه این دو بخش داشتند و در این زمینه در غرب کشور، به استان نگاه ویژه‌ای داشتند.

قاسمی اضافه کرد: در ایام کرونا با توجه به آسیب دیدن بسیاری از مشاغل، امکان استفاده از تسهیلات ۱۲ درصد برای مشاغل آسیب‌دیده در حوزه صنایع‌دستی و گردشگری فراهم شده است.

وی بیان کرد: در سامانه کارا ۲۵ واحد بخش خصوصی در حوزه صنایع‌دستی ثبت‌نام کردند و همچنین امکان پرداخت ۲۳ درصد حق بیمه کارفرمایی پرسنل مشاغل مربوط به صنایع‌دستی و گردشگری خسارت‌دیده فراهم شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان ادامه داد: همچنین تاکنون حدود یک میلیارد تومان تسهیلات در حوزه گردشگری و بیش از دو میلیارد تومان تسهیلات در حوزه صنایع‌دستی به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا پرداخت شده است که این روند در آینده سرعت بیشتری خواهد گرفت.

قاسمی با اشاره به امهال ۳ ماهه مالیات و ارزش افزوده در کل کشور عنوان کرد: برای بازپرداخت تسهیلات بانکی از این مهلت سه ماهه، در جهت کمک به بخش خصوصی استفاده کرده‌ایم.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر