گروه رسانه‌ای «لرستان»

بهره‌برداری از سد «تاج امیر» دلفان در 1400/ تخصیص اعتبار برای تونل «اسپژ» سلسله

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، یحیی ابراهیمی امشب در گفت‌وگوی ویژه خبری، ضمن گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: مجلس نیاز به افراد متخصص دارد، چرا که کارکرد مجلس تخصصی است.

اصلاح برخی قوانین در مجلس

وی خاطرنشان کرد: در دوره‌های گذشته سیاست‌گذاری در حوزه بهداشت و درمان بر اساس سندهای بالادستی تنظبم شده، با این وجود در حال حاضر برخی قانون‌ها را اصلاح خواهیم کرد.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در شهرهای مختلف لرستان، اظهار کرد: در همان روزهای ابتدایی اگرچه آمار بالایی از شیوع را شاهد بودیم، اما پس از گذشت مدت کوتاهی بیماری کنترل شد.

ابراهیمی با بیان اینکه کرونا همه رده‌های سنی را درگیر کرده و محدودیت خاصی ندارد، افزود: از این‌رو شاهد افزایش مرگ‌میر در افراد مبتلا به کرونا هستیم.

وی از تمام شهروندان درخواست کرد ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچون شست‌شوی مرتب دست و استفاده از ماسک، از حضور در مراسم‌ها و تجمع‌ها خودداری کنند.

عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اولویت توسعه استان بر محور صنعت، کشاورزی و گردشگری است، از طرفی برای توسعه هر منطقه دو مولفه نیروی انسانی آموزش دیده و منابع خدادادی نیاز است، این دو فاکتور در استان وجود دارد، با این وجود گاهی محدودیت‌های اولیه همچون نبود آشامیدنی در سطح شهرهای استان دیده می‌شود.

تعطیلی ۷۰ درصد کارگاه‌های صنعتی و نیمه صنعتی استان

ابراهیمی با اشاره به شکاف اقتصادی لرستان با استان‌های همجوار، گفت: امسال به نام جهش تولید نام‌گذاری شده، حال اینکه ۷۰ درصد کارگاه‌های صنعتی و نیمه صنعتی استان تعطیل هستند و این مهم موجب عدم توسعه شده است.

وی از عزم جدی نمایندگان استان در جهت پیشبرد اهداف توسعه خبر و ادامه داد: این برنامه‌ها بایستی به ویژه در حوزه‌های صنعت، کشاورزی و گردشکری اجرایی شوند.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجهیز بیمارستان‌های حوزه انتخابیه، تصریح کرد: خرید یک دستگاه سی.تی.اسکن و  10 دستگاه آی.سی.یو برای شهر سلسله و تجهیز بیمارستان‌های دلفان به دستگاه سی‌.تی.اسکن و ام.ار.آی، توسعه درمانگاه، اتاق‌های عمل و تخت‌های دیالیز این شهرستان از جمله اقدامات انجام شده طی ماه‌های اخیر بوده است.

اتمام عملیات احداث سد تاج امیر در 1400

ابراهیمی به برخی فعالیت‌های انجام شده در حوزه آب و راه حوزه سلسله و دلفان اشاره کرد و گفت: مشکل سد تاج‌امیر با پیگیری‌های صورت گرفته حل و به پیمانکار آن یعنی قرارگاه خاتم واگذار شده و بر اساس برنامه‌ریزی‌ها خرداد 1400 عملیات احداث آن به پایان می‌رسد.

وی اظهار داشت: مطالعات فاز نخست سد ده پهلوان نیز شروع شده و در فصل بودجه اعتبار لازم برای آن منظور خواهد شد، ضمن اینکه مشکل ایستگاه‌های پمپاژ اسماعیل آباد حل شده است.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی از تخصیص آب از سدمعشوره جهت تامین آب شرب و فعالیت‌های اقتصادی شهرهای حوزه انتخابیه خبر داد.

تخصیص اعتبار برای تونل «اسپژ»

ابراهیمی در تونل «اسپژ» را مطالبه شهروندان سلسله عنوان کرد و گفت: از سال آینده تخصیص این تونل در ردیف اعتباری قرار خواهد گرفت، همچنین اعتبار لازم برای محور سلسله به فیروزآباد، چهارخطه فیروزآباد به دلفان و چهارخطه دلفان به سمت هرسین مصوب شده و طی روزهای آینده ابلاغ خواهند شد.

انتهای پیام/ق


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر