گروه رسانه‌ای «لرستان»

معاون استاندار لرستان تاکید کرد: ضرورت انجام اقدامات پیشگیرانه و مداخله‌گرایانه در حوزه آسیب‌های اجتماعی

ایسنا/لرستان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان بر ضرورت انجام اقدامات پیشگیرانه و مداخله‌گرایانه در حوزه آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد.

دکتر محمود ثمینی در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت زنان و خانواده که امروز دهم مهرماه برگزار شد، اظهار کرد: انتظار می‌رود مدیران دستگاه‌های اجرایی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی جدیت و مشارکت مؤثری در اجرای برنامه‌ها داشته و این تصور را از خود دور کنند که کار تعطیل‌بردار است.

وی تصریح کرد: تا زمانی که آسیب‌های اجتماعی در جامعه وجود دارند خود را به اشکال مختلفی همچون کودکان کار و خیابانی، خودکشی و طلاق نشان می‌دهند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان ضمن تأکید بر جدیت و تلاش بیشتر نیروی انتظامی، شهرداری و بهزیستی در خصوص موضوع کودکان کار و خیابانی، افزود: انتظار می‌رود که طرح آزمایشی کاهش خودکشی که به‌صورت پایلوت در لرستان اجرا می‌شود به نتیجه رسیده و شاهد کاهش آمار آن باشیم.

ثمینی به‌ضرورت بهره‌گیری دستگاه‌ها از ظرفیت دفاتر تسهیلگری اشاره و بیان کرد: کلیه دستگاه‌ها، نهادها و خیرین که در مناطق حاشیه‌نشین خدماتی اعم از کمک مؤمنانه، حمایت‌های معیشتی، آموزشی و … را انجام می‌دهند موظفند در مرکز استان با مدیران تسهیلگری به‌عنوان افراد مطلع از وضعیت ساکنان این محلات هماهنگی لازم را به عمل آورند تا از موازی کاری و پراکنده‌کاری جلوگیری شود.

 معاون استاندار تأکید کرد: در شهرستان‌ها نیز کلیه دستگاه‌ها برای ارائه خدمات به محلات کمتر برخوردار می‌بایست با فرمانداران هماهنگی کنند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر