گروه رسانه‌ای «لرستان»

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان: پنج تیم تخصصی به مناطق عشایری «پاعلم» پلدختر اعزام شد

ایسنا/لرستان مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان گفت: پنج تیم تخصصی به مناطق عشایری «پاعلم» پلدختر اعزام شد.

سرهنگ پاسدار عبدالوحید ملک آرا یازدهم شهریورماه اظهار کرد: پنج تیم تخصصی، عمومی و دندانپزشکی شهید دکتر رهنمون با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان، سازمان بسیج جامعه پزشکی و کانون بسیج جامعه پزشکی و شبکه بهداشت و درمان پلدختر به منطقه عشایری پاعلم از توابع شهرستان پلدختر به مدت یک روز اعزام شدند.

وی تصریح کرد: این تیم شامل دو متخصص اطفال، متخصص داخلی، متخصص زنان و زایمان، جراح عمومی، سه پزشک عمومی، روانشناس، بهداشت محیط، ماما، کارشناسان واحد پیشگیری مبارزه با بیماری‌ها، آزمایشگاه و داروخانه جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به اهالی عشایرنشین تیم را به مدت یک روز همراهی کردند.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با اشاره به ارائه خدماتی در اعزام به منطقه می‌شوند، عنوان کرد: ویزیت رایگان همراه با دارو، آموزش و مشاوره به‌صورت رایگان به اهالی این منطقه انجام شد.

ملک آرا با بیان ارائه خدمات آزمایشگاهی در این برنامه، خاطرنشان کرد: علاوه بر خدمات بهداشتی و درمانی، خدمات دندانپزشکی به اهالی منطقه عشایرنشین به‌صورت رایگان ارائه شد.

وی با اشاره به خدمات آزمایشگاهی و آموزشی، اضافه کرد: غربالگری و آزمایش تست کرونا از اهالی عشایرنشین منطقه، مشاوره و برنامه آموزش پیشگیری و مقابله با بیماری‌های واگیر توسط کارشناسان مربوطه، توزیع مواد ضدعفونی کنند و مایع دستشویی از دیگر خدمات خداپسندانه این اعزام بوده است

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با اشاره به اینکه در این اعزام ۳۵۴ نفر ویزیت تخصصی، ۵۰۰ نفر ویزیت عمومی و ۵۰۰ داروخانه، ۱۲۰ نفر دندانپزشکی، ۲۰۰ نفر آموزش، ۲۰۰ نفر سایر خدمات به‌صورت رایگانه به اهالی عشایر نشین منطقه پاعلم ارائه شد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر