گروه رسانه‌ای «لرستان»

عبور از محرومیت‌های دلفان نیازمند مدیریت جهادی است

به گزارش خبرگزاری فارس از نورآباد، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در مراسم تودیع و معارفه امام جمعه نورآباد با بیان اینکه نام منطقه دلفان همراه با قدمت و سابقه سرزمین پهناور ایران است، عنوان کرد: دلفان خاستگاه علما، اندیشمندان و ادبیانی است که نامشان برای اسلام عزیز مایه افتخار و برای لرستان مایه سربلندی است.

وی افزود: رادمردان برخاسته از این سرزمین قبل از انقلاب اسلامی همراه و همگام با امام راحل در حوزه علمیه قم برای علما و عموم مردم ایران نام آشنا هستند.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: حماسه‌‌های به یادماندنی دلاورمردان این خطه در عملیات مختلف  بر همگان واضح است.

شاهرخی در ادامه با اشاره به محرومیت منطقه دلفان بیان کرد: با همدلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این دوره و‌‌ نشست‌هایی که انجام خواهیم داد این عقب ماندگی‌ها جبران خواهدشد‌.

وی تاکید کرد: همانطور که رزمندگان ما والفجر مقدماتی را به والفجر یک تبدیل کرده‌ و با عبور از موانع و مشکلات کربلای چهار کربلای پنج را آفریدند در شرایط فعلی نیز با همدلی، کار انبوه و مدیریت جهادی نیز می‌توانند از مشکلات عبور کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در لرستان حضور پیدا خواهد کرد، همچنین در دیداری که با وزیر کار داشتیم هیاتی از وزارت کار نیز به استان خواهند آمد که امیدواریم دامداری شش هزار رأسی نورآباد تکمیل شود.

شاهرخی بر هماهنگی نماینده مجلس شورای اسلامی، فرماندار نورآباد، اداره کار و اداره صمت با ادارات ذیربط به منظور استفاده از تسهیلات مشاغل خانگی، طرح‌های نیمه تمام همچنین ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری در منطقه در راستای رفع محرومیت تاکید کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه نمازجمعه به عنوان یک قرارگاه فرهنگی نقش مهمی در گسترش تعلیم و تربیت دارد، گفت: هر کجا که نماز جمعه فعال و در طراز انقلاب برگزار شود طبیعتاً سبب رشد و توسعه در دیگر ابعاد در آن منطقه خواهد بود.

شاهرخی به برخی ویژگی‌های امام جمعه‌ها اشاره کرد و افزود: تقوی و ایمان، تدبیر و برنامه‌ریزی، خوش خلقی، سعه‌صدر از جمله خصوصیاتی است که یک منصوب ولی فقیه باید داشته باشد.

مورد قبول و پذیرش بودن، مشورت پذیری، انقلابی بودن همچنین مواضع روشن و شفاف در پیروی از امام و مقام معظم رهبری و در عین حال فرا جناحی بودن از دیگر ویژگی‌هایی است که وی به آن اشاره کرد.

شاهرخی افزود: یک امام جمعه باید پاکدست و به دور از تجمل گرایی باشد، همچنین دقت و مراقبت از اطرافیان و اقوام را در برنامه خود داشته باشد.

وی تاکید کرد: یک امام جمعه باید حامی حوزه‌های علمیه ، دانشگاه و موسسات علمی و پژوهشی باشد، همچنین مدافع مراکز تولید و اشتغال باشد.

گفت‌وگو و مشورت با روحانیون و اساتید دانشگاه، همچنین نماینده مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی، دستگاه‌های سیاسی، قضایی، امنیتی  از دیگر نکاتی است که وی مطرح کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان در پایان صحبت‌های خود تاکید کرد: امام جمعه نورآباد نیازمند همکاری پیشکسوتان ایثار و جهادی است که در گردان‌های مختلف افتخار آفریدند.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر