گروه رسانه‌ای «لرستان»

کشاورزان ما اغلب خام فروشی می‌کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، به نقل از خانه ملت، حسین گودرزی ددر خصوص مشکلات موجود در حوزه انتخابیه خود، گفت: همانند سایر نقاط کشور مشکل بیکاری و اشتغال از عمده مشکلات این حوزه انتخابیه نیز است، در استان لرستان میزان بیکاری بسیار بیشتر از شهرهای دیگر است.

وی افزود: شهرستان‌های دورود و ازنا زمانی قطب صنعت غرب کشور بودند اما به مرور زمان با فرسودگی صنایع و عدم نوسازی، شرایط اقتصادی و اشتغال در این شهرستان با مشکل مواجه شده است.

نماینده مردم درود و ازنا  در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی دیگر از صنایعی که طی سال‌های اخیر تعطیل شده صنایع غذایی گَهر است، از عمده مشکلات ما در این منطقه، صنایع راکد و نیمه فعال هستند که بخش عمده‌ای از بیکاری شهرستان به همین دلیل همین موضوع است.

وی با تاکید بر اینکه نظام پولی و بانکی ما در خدمت تولید نیست، افزود: در شهرستان دورود و ازنا حدوداً ۱۵۰ کارخانه سنگبری داریم که متاسفانه تکنولوژی این واحدهای تولیدی به ۲ الی ۳ دهه پیش برمی‌گردد، در این راستا بانک‌ها باید برای نوسازی این واحدها تسهیلات و اعتباراتی را در نظر بگیرند.

گودرزی در پایان عنوان کرد: با توجه به ظرفیت‌های بیشمار این دو شهرستان در حوزه کشاورزی، وجود آب فراوان و زمین‌های مناسب برای کشت، متاسفانه صنایع تبدیلی به صنایع مکمل در این مناطق وجود ندارد و کشاورزان اغلب خام فروشی می‌کنند و به همین جهت ارزش افزوده نیز ایجاد نمی‌شود چنانچه این موانع رفع شود مشکلات بیکاری نیز در این شهرستان‌ها حل خواهد شد.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر