گروه رسانه‌ای «لرستان»

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: طرح دسترسی به کالاهای اساسی به کمیسیون برنامه ارجاع شده است

ایسنا/لرستان نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اعلام کرد: طرحی تحت عنوان دسترسی به کالاهای اساسی به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع شده که کار کارشناسی بر روی طرح و منابع تأمین آن صورت گرفته است.

دکتر محمد خدابخشی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب که در سال‌های اخیر قدرت خرید مردم متأسفانه کاهش پیدا کرده است که دلایل متعددی دارد، تصریح کرد: انتظار است که دولت از ابزارهای اجرایی که در اختیار دارد برای جلوگیری از رشد نقدینگی و هدایت درست نقدینگی به بازارهای هدف استفاده کند.

نماینده مردم الیگودرز با تاکید بر این مطلب که مجلس هم اقداماتی داشته که قدرت خرید مردم را حفظ و تا جایی‌که امکان‌پذیر هست جبران کند، اضافه کرد: طرحی تحت عنوان دسترسی به کالاهای اساسی به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع شده که کار کارشناسی بر روی طرح و منابع تأمین آن صورت گرفته است.

وی بیان کرد: در این طرح بررسی شده که سبد خانوار چقدر بوده و چقدر ما می‌توانیم کمک کنیم. این محاسبات مربوط به کالاهای اساسی ۹۵ است که در آن زمان قدرت خرید مردم بالاتر بوده و هرکدام از این اقلام مانند گوشت و برنج و… بررسی شده است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: در سال ۹۵ شاید مقدار بیشتری از این اقلام نسبت به امروز خریداری می‌کردند و همه این محاسبات برای دهک‌های مختلف به‌خصوص دهک سوم انجام شده است.

وی تصریح کرد: براساس بررسی و محاسبات انجام شده ماحصل کار این شد که آن‌هایی که درآمد کمتری دارند و کمتر مورد حمایت قرار می‌گیرند دو برابر و آن‌ها که وضعیت بهتری دارند یک برابر حمایت کنیم.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس خاطرنشان کرد: محاسباتی که انجام شده برای هر نفر در ماه ۶۰ هزار تومان و آن‌های که کمتر برخوردار هستند ۱۲۰ هزار تومان می‌شوند.

خدابخشی اضافه کرد: در این طرح تأکید بر دریافت کارت است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر