گروه رسانه‌ای «لرستان»

شناسایی680 تغییر کاربری اراضی در لرستان/ 50 واحد غیرمجاز تخریب شد

کاووس رمضان‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، اظهار داشت: با وجود شیوع بیماری کرونا در کشور و لرستان گشت‌های امور اراضی جهاد کشاورزی استان به صورت روزانه نظارت‌های خود را انجام می‌دهند.

 وی با بیان اینکه در استان 6 ماشین مختص به اداره امور اراضی است، افزود: از ابتدای سال تا به امروز 680 مورد تغییر کاربری شناسایی‌شده که با همکاری دادستان و نیروی انتظامی حکم تخریب برای 90 واحد مسکونی غیر مجاز اخذ شده که تا به امروز  50 مورد آن مورد اجرا شده است .

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی لرستان  بیان کرد:  در این مدت 94 واحد مسکونی که در زمین‌های کشاورزی استان در حال ساخت بودند را از ادامه فعالیت منع کرده و آثار بنا را نیز تخریب کردیم همچنین با دستور دادستان جلوی ادامه کار 69 واحد دیگر را گرفتیم.

رمضان زاده با اشاره به اینکه متأسفانه تعدادی از احکام تخریب که از سال 85 به بعد صادرشده اجرا نشده‌اند، تصریح کرد: با همکاری دستگاه قضا در حال حاضر به دنبال اجرای حکم تخریب برای این واحدها هستیم و تا به امروز تعدادی از آن‌ها نیز قلع قمع شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: مناطقی مانند بهرام لو و قلعه سنگی در خرم‌آباد، منطقه گلدشت و ونایی در بروجرد، ترش آب و رحمت‌آباد در دورود و اطراف سد حوضیان در الیگودرز بیش‌ترین آمار ساخت‌وساز در زمین‌های کشاورزی را به خود اختصاص داده‌اند.

انتهای پیام/85020


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر