گروه رسانه‌ای «لرستان»

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان: ۵۰ درصد آزمایش‌های کرونا در لرستان مثبت است

ایسنا/لرستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید بر اهتمام جامعه به مراقبت‌های پیشگیرانه در خصوص شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: در مجموع ۵۰ درصد آزمایش‌های کرونا در استان مثبت است.

دکتر محمدرضا نیکبخت امروز چهارشنبه، ۹ مهر گفت: آمار شیوع و ابتلای به کرونا در لرستان بالا رفته به‌طوری‌که ۵۰ درصد آزمایشات مثبت است.

وی با بیان اینکه ۷۰۰ تا ۷۵۰ تست کرونا روزانه از افراد مشکوک در استان گرفته می‌شود که ۳۰۰ تا ۳۵۰ نفر از این تعداد مثبت هستند، اضافه کرد: وضعیت ابتلا به کرونا در لرستان خوب نیست و افزایش تعداد مبتلایان از شهریورماه آغاز شده و بدون شک مهرماه نیز بیشتر خواهد شد.

نیکبخت به موج سوم کرونا در استان اشاره کرد و یادآور شد: متوسط نمونه‌های مثبت کووید ۱۹ بین ۱۰ تا ۱۵ درصد است.

وی تصریح کرد: این نمونه‌ها در لرستان به حدود ۵۰ درصد رسیده است؛ روزانه ۶ مرگ بیمار کرونایی در استان ثبت می‌شود گرچه غالب مرگ‌ها مربوط به افرادی است که بیماری‌های زمینه‌ای یا سن بالا دارند اما مواردی هم از فوت جوانان گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به این‌که ۲۷ هزار و ۵۳۶ نفر در لرستان به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۶ هزار و ۲۸۶ نفر در بیمارستان‌ها بستری شدند و ۵۸۸ نفر نیز جان باخته‌اند، ادامه داد: کرونا بدون مشارکت همه‌جانبه مردم، رعایت فاصله اجتماعی و زدن ماسک مهار نمی‌شود.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر