گروه رسانه‌ای «لرستان»

چقدر واکسن آنفلوآنزا به لرستان وارد شد؟

ایسنا/لرستان معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان از ورود محموله واکس آنفلوآنزا به استان خبر داد.

دکتر محسن اسدبیگی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد:  امروز ششم مهرماه 11 هزار واکسن آنفلوآنزا وارد لرستان شد.

وی با بیان اینکه قرار است دو محموله دیگر طی دو فاز وارد استان شود، تصریح کرد: این واکسن‌ها بصورت رایگان در اختیار پرسنل بهداشتی درمانی درگیر با کرونا ویروس، پرسنل بخش‌های ویژه، مراکز بهداشتی درمانی، مادران باردار و بیماران خاص ( دیالیزی، هموفیلی، ای بی، تالاسمی، ام اسی، شیمی درمانی و … قرار می‌گیرد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: در طول این سه مرحله بیش از 30 هزار واکسن آنفلوآنزا وارد لرستان خواهد شد که بصورت رایگان در اختیار واجدین شرایط قرار می‌گیرد.

اسدبیگی عنوان کرد: در مرحله دوم جانبازان، سالمندان، پرسنل نظامی و انتظامی، کارکنان محیط زیست و دامپزشکی و … در اولویت دریافت واکسن قرار دارند.

وی اضافه کرد: همچنین واکسن آنفلوآنزایی که  قرار است در اختیار داروخانه‌ها قرار گیرد هنوز وارد استان نشده و در صورت دریافت محموله آن را بین داروخانه‌ها توزیع تا باید مبلغ مصوبی که تعیین خواهد شد و با اولویت افراد بالای 60سال و زیر پنج سال دراختیار آنان قرار گیرد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان تاکید کرد: در فاز اول نیاز نیست که افراد برای دریافت واکسن مراجعه کنند و مراکز بهداشتی درمانی هر منطقه براساس لیست و پرونده الکترونیکی که دارند  به واجدین شرایط برای تزریق واکسن رایگان فراخوان خواهد داد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر