گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل زندان‌های لرستان: بسط فرهنگ دفاع مقدس و ایثارگری، یک وظیفه همگانی است

ایسنا/لرستان مدیرکل زندان‌های لرستان گفت: بسط فرهنگ دفاع مقدس و ایثارگری؛ یک وظیفه همگانی است.

عبدالمجید کشوری در آئین تجلیل از کارکنان ایثارگر و خانواده های معظم شهدای زندان‌های لرستان که امروز ششم مهرماه برگزار شد، اظهار کرد: امروز فرهنگ مقاومت و ایثارگری مورد هجمه سنگین رسانه‌ای دشمن قرار دارد از این رو شناخت، تبلیغ و بسط این فرهنگ غنی یک وظیفه ملی و همگانی است.

وی تصریح کرد: از آنجا که تاریخ دفاع مقدس سرشار از رشادت‌هایی است که رزمندگان اسلام در جبهه‌های حق علیه باطل انجام داده‌اند بنابراین برای تقویت روحیه انقلابی نسل‌های پس از جنگ ضرورت دارد که به‌صورت منسجم و با استفاده از ظرفیت‌های موجود در انتقال این موضوع به نسل جوان تلاش کرد.

مدیرکل زندان‌های لرستان خاطرنشان کرد: فرهنگ غنی دفاع مقدس یک مکتب انسان ساز و جهان شمول بوده که در حال حاضر به‌عنوان یک الگوی کارآمد در بسیاری از نقاط جهان مورد بهره‌برداری قرار دارد.

کشوری با بیان اینکه در برابر زورگویان و ستمگران تنها راه رسیدن به آرمان‌ها ؛ مقاومت فعال است، اضافه کرد: کسانی‌که عزیز ترین متاع خویش یعنی جان را فدای این سرزمین و انقلاب کردند بخوبی به این حقیقت دست یافته بودند.

وی بیان کرد: تغییرات به‌وجود آمده در سبک زندگی مردم به‌ویژه نسل امروز باید به مسیری هدایت شوند که بیش از پیش ایثارگران و خانواده‌های آنها را مورد تکریم قرار دهند.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به وجود عناصری که در جهت آسیب‌رسانی به آرمان‌های انقلاب و امام (ره) تلاش می‌کنند، افزود: امروزجریان تحریف اذهان را از اصل سخن‌ها امام خمینی(ره) به سوی مسائل کم اهمیت سوق داده و می‌بینیم آنچه این جریانات انحرافی از شخصیت امام معرفی می‌کنند با بیان شخصیت واقعی ایشان تفاوت بسیار داشته و رهبر انقلاب نیز مؤکدا در سخنان خود بر هوشیاری در برابر تحریف دستاوردهای دفاع مقدس از سوی دشمنان تاکید دارند.

مدیرکل زندان‌های لرستان تکریم از مقام شامخ شهدا، ایثارگران و خانواده‌های آنان را یک تکلیف برشمرد و خاطرنشان کرد: هر کس در هر جایگاهی که قرار دارد موظف به حفظ حقوق این جماعت دلداده و از خود گذشته است.

کشوری ادامه داد: امروز ما در سنگر اصلاح و تربیت با ارائه خدمت بی‌منت و ایثارگرانه؛ با تکریم زندانی و خانواده او می‌توانیم تصویر روشنی از جامعه اسلامی را به دنیا مخابره کنیم.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر